JABŁONNA. Ofensywa inwestycyjna

2015-07-28 12:04:48

W ostatnim czasie gmina ostro ruszyła z inwestycjami. Priorytetowymi zadaniami mają być projekty kanalizacji i wodociągów. Będzie też kilka ważnych inwestycji drogowych. Gmina wyda co najmniej 1 mln złotych, reszta zostanie sfinansowana z funduszy zewnętrznych.

Najdroższą z już realizowanych inwestycji jest budowa ulicy Jaśminowej w Rajszewie, jej koszt to 304 856 zł. Ulica Jaśminowa będzie długości 830 m i szerokości 5 m. Połączy ulice Mazowiecką i Modlińską, a to bardzo poprawi układ komunikacyjny w Rajszewie. Możliwe, że mieszkańcy z nowej drogi będą mogli korzystać jeszcze w tym roku. Ruszyła również budowa chodnika o długości ponad 1 km przy ulicy Partyzantów w Chotomowie. Inwestycję za 510 tys. zł sfinansuje powiat legionowski.  Gmina zleciła  wykonanie malowania oznakowania poziomego na drogach gminnych za 23 000 zł.

Basen zyska nowy wygląd

Rozpoczął się remont zaplecza basenu w Jabłonnie. Nowy wygląd zyskają szatnie, natryski, sanitariaty oraz korytarz w którym będzie mieścić się recepcja. Wartość tej inwestycji to 138 406 zł. Poza tym rozbudowa placu zabaw przy Przedszkolu Gminnym w Jabłonnie wyniesie 77 300 zł. Trwają też remonty w szkołach i przedszkolach gminnych. Dokładny koszt tych inwestycji urząd przedstawi w sierpniu. Wykonano już także oświetlenie ulicy Górzystej w Chotomowie. Na całej długości ulicy zamontowano 10 nowych lamp. Koszt inwestycji wyniósł 34 440 zł. Ruszyły również przetargi na oświetlenie ulic Sołeckiej w Skierdach, oraz Klonowej w Bożej Woli. W ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki dofinansowany zostanie w 100 proc. projekt pod nazwą “W szkole przedszkole” w Szkole Podstawowej w Jabłonnie. Powstanie plac zabaw z bezpieczną nawierzchnią o powierzchni 290 m2, pojawią się zabawki wielofunkcyjne i piaskownica. Nastąpi też modernizacja sal i ich doposażenie. Wartość projektu to 610 000 zł.

Przybędzie instalacji fotowoltaicznej

Aż 221 kompletów instalacji solarnych zostanie zaprojektowanych i wykonanych. Kwota dofinansowania z Europejskiego Funduszu Regionalnego wyniesie 3,5 mln zł, co stanowi 70 proc. środków. Pozostałe koszty pokryją mieszkańcy. 15 lipca wójt Jarosław Chodorski podpisał umowę na wykonanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej budowy kanalizacji sanitarnej w Janówku Drugim. Koszt tego zadania to 59 040 zł. Z kolei projekt kanalizacji w Chotomowie obejmujący ulice Kisielewskiego-Partyzantów-Jasna to koszt 146 173 zł. Ogłoszono również przetarg na wykonanie projektu wodociągu wokół cmentarza w Chotomowie.

Światła, czy rondo?

Trwa postępowanie przetargowe na wykonanie koncepcji rozwiązania komunikacyjnego skrzyżowania ulic Modlińskiej i Chotomowskiej w Jabłonnie. Projekt przebudowy ulicy Muzycznej w Skierdach wyniesie 21 771 zł, projekt ulicy Szkolnej od ronda do ulicy Modlińskiej w Jabłonnie – 25 215 zł, projekt ulicy Dębowej w Bożej Woli – 3 321 zł. Projekty oświetlenia ulic Chabrowa w Rajszewie – 4 674 zł, ulicy Polnej w Rajszewie – 6 765 zł, ulicy Wrzosowej w Jabłonnie – 5 781 zł, ulicy Zacisze w Jabłonnie – 8 856 zł, ulicy Orla w Skierdach – 4 920 zł, ulicy Dobrej w Chotomowie – 3 813 zł, ulicy Piusa 55 w Chotomowie – 3 813 zł, ulicy Złotej i Księżycowej w Chotomowie – 6 150 zł.

d.burczynski@toiowo.eu

DARIUSZ BURCZYŃSKI

 

Podobne artykuły

Komentarze

1 komentarz

  1. Luty odpowiedz

    Jaka ofensywa? Z tego co pamiętam w poprzednich latach na inwestycje wydawało się ok. 12 mln zł, a teraz chyba 1,5 mln zł. To jest raczej zapaść i niemoc? Może kiedyś będzie lepiej?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *