JABŁONNA. Parking „Parkuj i jedź” w Chotomowie z dofinansowaniem

2019-09-25 9:25:51

Projekt „Budowa centrum przesiadkowego przy stacji PKP w Chotomowie wraz z systemem „Parkuj i Jedź” pozytywnie przeszedł etap oceny formalnej i uzyskał dofinansowanie w wysokości 3 mln 795 tys. zł

W ramach projektu planuje się wykonanie 185 miejsc parkingowych (razem z miejscami dla osób niepełnosprawnych), stację ładowania pojazdów elektrycznych, Bike&Ride, przystanek autobusowy z wiatą dla podróżnych oraz punkt informacji. Zgodnie z przyjętą koncepcją cały teren zostanie oświetlony w energooszczędnej technologii LED i objęty systemem monitoringu wizyjnego. Gmina Jabłonna zadbać ma również także o nasadzenia, elementy małej architektury w ramach urządzenia terenu wokół i nadania mu bardziej przyjaznej dla użytkowników formy.

Fot. Wójt Gminy Jabłonna Jarosław Chodorski

Komentarze

4 komentarze

 1. samorządowiec odpowiedz

  problem Jabłonny to pych i kłamstwo powszechne pięknego pustego dzbana 😉

 2. tak to wyglada odpowiedz

  a tu jest informacja potwierdzona…….;)

  ZARZĄD WOJEWÓDZTWA PRZEKAŻE PONAD 40 MLN ZŁ Z UE NA KOLEJNYCH OSIEM PARKINGÓW „PARKUJ I JEDŹ”

  Nowe parkingi powstaną w Piastowie, Piasecznie, Lipnikach, Chotomowie, Błoniach, Michałowie-Reginowie, Radzyminie oraz w Warszawie. Wczoraj zarząd województwa mazowieckiego zdecydował o przyznaniu na ten cel ponad 40 mln zł z RPO WM 2014-2020.

  Wczoraj decyzją zarządu województwa mazowieckiego została zwiększona alokacja na inwestycje związane z mobilnością miejską w ramach ZIT-u. Co oznacza, że w ramach „Rozwoju zrównoważonej multimodalnej mobilności miejskiej -„Parkingi Parkuj i Jedź” powstaną dodatkowe parkingi.

  Projekty, które do tej pory znajdowały się na liście rezerwowej otrzymają dofinansowanie. W sumie będzie to ponad 40 mln zł na inwestycje o wartości blisko 58 mln zł.

  Na budowę centrum przesiadkowego w Piastowie przyznano 6,8 mln zł, przy 8,5 mln zł wartości całego projektu. „Parkuj i Jedź” w Warszawie powstaje przy Jeziorki PKP – unijne wsparcie na ten cel to 3,4 mln zł. W Piasecznie parking powstanie przy ul. Towarowej. Inwestycja otrzymała 1,5 mln zł wsparcia z UE. Nowy parking będą mieć też mieszkańcy Lipnik (gm. Wołomin). Wartość tego projektu to 2,7 mln zł, w tym unijne wsparcie to 2,1 mln zł. P+J w Chotomowie z kolei otrzyma ponad 3,7 mln zł dofinansowania. W gminie Błonie parking powstanie na terenie Warszawskiego Obszaru Funkcjonalnego. UE, w tym przedsięwzięciu pomoże ponad 880 tys. zł. „Parkuj i jedź” w Michałowie-Reginowie to inwestycja, która otrzymała ponad 1,2 mln zł. W Radzyminie na budowę parkingu przyznano z UE 1,2 mln zł.

 3. tak to wyglada odpowiedz

  jest to jeszcze informacja nieformalna i pełna przekłamań, jak zwykle ktoś popuścił wodze wybujałej fantasmagorii. Wnioski były zweryfikowane przed 20 sierpnia , o czym można przeczytać w uchwale 1181/64/19 z dnia 20.08.2019r. zarządu województwa mazowieckiego. Z uwagi na ocenę merytoryczna wniosek został wpisany na listę rezerwową na odległym 6 miejscu. Natomiast z uwagi na okres wyborczy, w dniu 24.08.2019 zarząd dokonał alokacji środków na P R O G R A M w takiej wysokości by zabezpieczyć finansowanie dla wszystkich złożonych wniosków 😉 Tak wiec raczej trzeba to zaliczyć do “cudu” a nie do zasług pana Chodorskiego 😉 W chwili obecnej zostanie dokończona weryfikacja i wnioskodawcy muszą i przedłożyć dokumenty poprawione i uzupełniające dla dokończenia procedury kwalifikacyjnej 😉

  1. Sz odpowiedz

   brawo, brawo, brawo! widać ktoś ma problem z tym, że Jabłonna dostanie środki?:) na szczęście co raz mniej malkontentów w tej gminie:)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *