JABŁONNA. Pedofil na osiedlu Przylesie? Rodzice wzmogli czujność

2017-05-26 6:46:40

W internecie pojawiły się informacje, że w Jabłonnie na osiedlach Przylesie i Bukowy Dworek i ul. Leśnej widziano mężczyznę, który przeszło 1,5 roku temu został zatrzymany pod zarzutem pedofilii. Wówczas terenem jego działania miały być wsie zachodnie oraz Nowy Dwór Mazowiecki i miał on ponoć należeć do większej siatki pedofilskiej działającej w Polsce. Policja na chwilę obecną sprawdza doniesienia zaniepokojonych mieszkańców.

Od kilku dni w internecie krąży informacja, że jakiś mężczyzna częstuje dzieci cukierkami, zaczepia je oraz zagląda do mieszkań przez okna i próbuje dostać się do środka drzwiami balkonowymi. Według wpisów na portalach społecznościowych, do tych zdarzeń miało dochodzić na osiedlach Przylesie i Bukowy Dworek, oraz na ul. Leśnej w Jabłonnie w pierwszych dniach maja.

Ten sam zwyrodnialec?
Mieszkańcy utrzymują, że to ten sam mężczyzna, który widnieje na zdjęciach policyjnych z 2015 roku. Rzekomo jedno z zaczepionych przez zboczeńca dzieci rozpoznało mężczyznę. Wówczas zwyrodnialcy zostali aresztowani, jednak wcześniej przez 3 lata mieli dopuszczać się przestępstw seksualnych wobec małoletnich. Zatrzymani w tej sprawie, to 25-latek z Wielkopolski i 38-latek z Mazowsza. Mężczyźni mieli nagabywać dzieci w internecie podając im fałszywe dane i informacje na swój temat. Co prawda przedstawiali się pod fikcyjnymi imionami i nazwiskami, ale swoje fotografie wysyłali swoim ofiarom prawdziwe. Jeden z nich był ponoć z bliskich okolic i działał m. in. w zachodnich wsiach gminy Jabłonna. Wiadomo, że proceder ten trwał od początku 2012 roku do kwietnia 2015 roku i miał miejsce w okolicach miejscowości Boża Wola, lesie Dębinka w Bożej Woli, Kazuniu, Skierdach i Rajszewie, Nowym Dworze Mazowieckim, okolicach Parku Drwęskich w Poznaniu, centrum handlowym Stary Browar w Poznaniu oraz na dawnym Dworcu PKS w Poznaniu.

Mieszkańcy zrobią obławę?
Dziś sprawa ponownie wraca. Jednak nie wiadomo jeszcze, czy to ten sam mężczyzna, który ponoć został zwolniony z aresztu śledczego. Jedno jest pewne, sprawa wymaga wyjaśnienia. – Ktoś zaczepiał dzieci na Osiedlu Przylesie i Bukowy Dworek. Rozmawiałam z policją, wiedzą o wszystkim i są patrole. Wiem od koleżanki z Przylesia, że oferował dzieciom cukierki – powiadomiła portal „Jabłonna Dla Mieszkańców” pani Anna. W internecie od razu posypały się komentarze. Jedna z internautek alarmuje z kolei, iż sprawca rzekomo był u niej na balkonie na ul. Akademijnej. Co robił? Tego nie wiemy. Inna mieszkanka zaś podaje, iż zrobią wraz z pozostałymi rodzicami osiedla Przylesie obławę na zboczeńca. – Zostaliśmy powiadomieni o tym, że w internecie pojawiło się ostrzeżenie przed osobą widzianą w Jabłonnie mogącą popełnić przestępstwo tzw. pedofilii. Od chwili otrzymania tej informacji wykonujemy czynności sprawdzające i analizując całość tej sprawy. Prosimy mieszkańców, którzy zauważyli cokolwiek podejrzanego o powiadamianie nas na numer alarmowy lub osobiście. Sprawdzimy każdy sygnał – informuje podkom. Emilia Kuligowska, oficer prasowy KPP Legionowo.

DB

Więcej o tej sprawie przeczytasz TUTAJ

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *