JABŁONNA. Pierwsze absolutorium dla wójta Chodorskiego

2019-07-07 1:18:57

W trakcie sesji Rady Gminy Jabłonna, 24 czerwca radni przegłosowali pierwsze wotum zaufania i pierwsze absolutorium dla Wójta Jarosława Chodorskiego


Wójt Gminy Jabłonna Jarosław Chodorski podczas sesji 24 czerwca otrzymał absolutorium. Zważywszy na to, że Regionalna Izba Obrachunkowa nigdy nie miała zastrzeżeń co do wykonania przez niego budżetu, nie powinno to dziwić. Nic bardziej mylnego – w całej poprzedniej kadencji absolutorium stanowiło dla radnych narzędzie nie oceny, a walki politycznej, dlatego przez cztery lata Chodorski (mimo pozytywnej oceny RIO) nie otrzymał go ani razu. Sytuacja zmieniła się dopiero wraz ze zmianą 10 z 15 radnych. Tym razem nie tylko pozytywnie zaopiniowali wykonanie budżetu, ale również udzielili wójtowi wotum zaufania. Obydwa głosowania poprzedziło przedstawienie raportu o stanie gminy.

red.

Komentarze

6 komentarzy

 1. wyborca odpowiedz

  wychodzi na to że to wójt nie wykonał budżetu bo rada uchwalila budzet a Chodorski tego budżetu nie wykonał jako organ wykonawczy to sie pytam dlaczego nowa rada tak zagłosowała?

 2. LUBIE SWOJA GMINE odpowiedz

  30 % inwestycji niewykonanych/zaniechanych, to oznacza brak rozwoju gminy i to widac na ylicach, i zatłoczonym przedszkolu, w zatloczonych szkolach i brak złobka………i za to rada zaglosowała za absolutorium ?

 3. ADREM odpowiedz

  z tym podlaczeniem to jakaś kicha, kolosalne koszty samego podłaczenia i drożyzna za korzystanie z rury do szczęścia, propaganda od czterech lat a efektu ekologicznego dla mieszkańca brak

 4. Mieszkaniec Chotomowa odpowiedz

  Absolutorium, wotum… a kiedy będę mógł się podłączyć do kanalizacji i wodociągu w Chotomowie (ul.Polna/Łąkowa) ??
  położono parę miesięcy rury, nawet asfalt położono i progi zwalniające, a nie można się podłączyć?? mówiono że będzie możliwość podłączenia się na przełomie 2018/2019 roku, a już mamy lipiec. To jest żenada jak się tratuje mieszkańców, obiecuje coś i nie dotrzymuje zdania! Kto nadzoruje pracami w Gminie??

 5. Tolek odpowiedz

  a czemu nie napiszecie o szacher=macher fakturami za 7 milionów , przerzuconymi miedzy “rokami” by zmniejszyc zadłuzenie w roku wyborczym …..

 6. warto byc żetelnym odpowiedz

  ani razu RIO nie podważyło decyzji rady 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *