JABŁONNA. Pojednali się przed kamerami TVP

2017-01-05 1:51:45

Dobre wieści dla codziennych użytkowników ul. Kolejowej w Chotomowie – podczas wizyty dziennikarzy z TVP3 Warszawa na tej ulicy dowiedzieliśmy się, że przygotowywana jest procedura przetargowa na wykonanie dokumentacji projektowej drogi. Przy okazji pogodzili się sołtys Dąbrowy Chotomowskiej Radomir Czauderna i radny Arkadiusz Syguła.

O okrzykniętej niechlubną sławą ulicy Kolejowej w Chotomowie zrobiło się głośno na początku maja minionego roku. Wówczas to gmina ułożyła nawierzchnię z destruktu asfaltowego na odcinku od „starego” przejazdu w kierunku rampy kolejowej.

Radny stanął w poprzek
Prace w pewnym momencie usiłował przerwać radny Arkadiusz Syguła, który stwierdził, że taka nawierzchnia szybko się rozsypie. Na odsiecz robotnikom przybył wówczas sołtys Dąbrowy Chotomowskiej Radomir Czauderna, który ostatecznie dopilnował zakończenia prac na 150-metrowym odcinku drogi. Później pomiędzy sołtysem Czauderną a radnym Sygułą dochodziło do słownych utarczek.

Destrukt nie jest kłopotem
W czwartek 29 grudnia na nagranie do Chotomowa na ul. Kolejową przyjechała ekipa TVP3 Warszawa z Kuriera Mazowieckiego. Na spotkanie z dziennikarzami zjawiła się liczna grupa mieszkańców.
– Czujemy się pokrzywdzeni, bo po tamtej stronie Chotomowa dużo się robi, a nasza ulica od czasów wojny pozostaje bez żadnych zmian – mówiła jedna z mieszkanek. – Ten wysypany destrukt to jest prowizorka. Zgłosiłem na sesji Rady Gminy, aby został on przykryty nakładką asfaltową, ale musi tu również powstać chodnik, aby było bezpieczne – powiedział radny Arkadiusz Syguła.

Zgoda buduje
Sołtys Radomir Czauderna natomiast tłumaczył, że wysypanie destrukt złagodził nieco uciążliwości związane z użytkowaniem tej drogi. Jednak jak przyznał, teraz wraz z mieszkańcami czeka na drogę z prawdziwego zdarzenia. Okazało się też, że w budżecie gminy jest przeznaczone 90 tys. zł na wykonanie projektu tej drogi. Przy okazji wizyty reporterów z Kuriera Mazowieckiego pomiędzy skonfliktowanymi sołtysem i  radnym nastąpiło pojednanie. Przy okazji rozmowy o komunikacji lokalnej w Dąbrowie Chotomowskiej obaj podali sobie ręce i zaproponowali zgodę.

DARIUSZ BURCZYŃSKI

d.burczynski@toiowo.eu

Komentarze

1 komentarz

  1. eureka odpowiedz

    gdyby nie radny S……… to świat by nie powstał !!!!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *