JABŁONNA. „Pomysły wójta sypią się”

2016-10-21 7:50:23

Pod budynkiem przy ul. Zegrzyńskiej 1 w Jabłonnie grupa mieszkańców postanowiła zamanifestować przeciwko pomysłom wójta. Stara kamienica pod którą stali, została zakupiona przez gminę za 1,5 mln zł głównie na cele komunalne i jak się okazało jest ona w opłakanym stanie.

W niedzielne przedpołudnie (16 października) wzrok przechodniów i kierowców kierował się na budynek przy ul. Zegrzyńskiej 1. Właśnie tam niewielka grupa mieszkańców zorganizowała akcję informacyjną na temat ubiegłorocznego zakupu nieruchomości za 1,5 mln zł. Wielki transparent z napisem „Pomysły wójta sypią się” nawiązywał do braku pomysłu na wykorzystanie nieruchomości po tym, jak okazało się, że jest ona w opłakanym stanie.

Przed zakupem gmina nie wykonała ekspertyzy technicznej budynku i dopiero później okazało się, że przebudowa kamienicy będzie kosztować kilka milionów złotych. W budżecie nie ma zabezpieczonej odpowiedniej kwoty na ten cel i nie wiadomo, czy to zmieni się w najbliższych latach. W trakcie kilkugodzinnej akcji udało się rozdać blisko 1000 ulotek, w których pojawiły się informacje dotyczące budynku. Czytamy w nich m. in. o wadliwym dachu, który w zimę na skutek intensywnych opadów śniegu w każdej chwili może się zawalić, co stwarza zagrożenie dla ludzi mieszkających już tam.

p1330910

DB

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *