Facebook

JABŁONNA. „Pomysły wójta sypią się”

2016-10-21 7:50:23

Pod budynkiem przy ul. Zegrzyńskiej 1 w Jabłonnie grupa mieszkańców postanowiła zamanifestować przeciwko pomysłom wójta. Stara kamienica pod którą stali, została zakupiona przez gminę za 1,5 mln zł głównie na cele komunalne i jak się okazało jest ona w opłakanym stanie.

W niedzielne przedpołudnie (16 października) wzrok przechodniów i kierowców kierował się na budynek przy ul. Zegrzyńskiej 1. Właśnie tam niewielka grupa mieszkańców zorganizowała akcję informacyjną na temat ubiegłorocznego zakupu nieruchomości za 1,5 mln zł. Wielki transparent z napisem „Pomysły wójta sypią się” nawiązywał do braku pomysłu na wykorzystanie nieruchomości po tym, jak okazało się, że jest ona w opłakanym stanie.

Przed zakupem gmina nie wykonała ekspertyzy technicznej budynku i dopiero później okazało się, że przebudowa kamienicy będzie kosztować kilka milionów złotych. W budżecie nie ma zabezpieczonej odpowiedniej kwoty na ten cel i nie wiadomo, czy to zmieni się w najbliższych latach. W trakcie kilkugodzinnej akcji udało się rozdać blisko 1000 ulotek, w których pojawiły się informacje dotyczące budynku. Czytamy w nich m. in. o wadliwym dachu, który w zimę na skutek intensywnych opadów śniegu w każdej chwili może się zawalić, co stwarza zagrożenie dla ludzi mieszkających już tam.

p1330910

DB

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *