JABŁONNA. Przemówienie Wójta Gminy Jabłonna

2018-11-19 1:36:57

Dzisiaj (19.11) o godz. 12.00 w Domu Ogrodnika odbyła się pierwsza sesja nowo powołanej Rady Gminny Jabłonna. W trakcie sesji zaprzysiężony na kolejną kadencję został wójt Jarosław Chodorski

Po zaprzysiężeniu wójt wygłosił przemówienie:

Poniżej pełna treść przemówienia: 

 

To są większe nerwy niż 4 lata temu, proszę mi wybaczyć, większa odpowiedzialność znacznie. Szanowni Państwo, państwo radni, szanowni goście i współpracownicy, szanowni przedstawiciele mediów, drodzy mieszkańcy naszej gminy Jabłonna. Stoję przed państwem wdzięczny za ogromne zaufanie jakim mnie obdarzyliście, pokazaliśmy, że zjednoczeni możemy wiele. Święty Jan Paweł II powiedział, ze wolność nigdy nie jest dana raz na zawsze, trzeba ją stale zdobywać na nowo.
Dlaczego mówię o wolności? Bo wolność to bardzo szerokie pojęcie, kojarzymy je z niepodległością przeważnie. Ale wolność to przede wszystkim swoboda działania. Możliwość podejmowania decyzji i wybierania ze wszystkich dostępnych opcji. W naszej gminie ta wolność była ograniczona i trochę wypaczona jak prawo do wypowiadania własnej opinii lecz wierzę, że ten czas jest już za nami. Dziś kończymy czasy kłótni i bezproduktywnych wojen, które osłabiały naszą wspólnotę. Rozpoczynamy to na co zasługują mieszkańcy naszej gminy. To na co Państwo zasługujecie, czyli ciężką pracę na rzecz mieszkańców Gminy Jabłonna. Szanowna Rado Gminy nasza obecność tutaj na I sesji nowego samorządu to efekt wyboru wolnego ludzi, którzy postanowili nam zaufać. Jeszcze nigdy w historii naszej gminy tak wiele osób nie wzięło udział w wyborach samorządowych. Głosy mieszkańców to wyraz odpowiedzialności i odwagi jakiej wymaga podejmowanie decyzji. To głos zaufania, oczekiwania i nadziei na nowe lepsze jutro. Ale też głos sprzeciwu przeciwko prywaty i sobiepaństwa. Głosy oddane na nas to setki ludzkich historii, codziennych spraw tych drobnych jak również tych wielkich. A przed nami jako samorządowcami to ogromna szansa. Możemy zapisać się w historii i pamięci mieszkańców jako Ci którzy nie zawiedli. Jako Ci, którzy ciężką praca i uporem zmienili naszą mała ojczyznę. Możemy pozostawić po sobie szlachetny ślad, ślad tych którzy wbrew przeciwnością podążają naprzód. Ślad tych, którzy się nie poddają tylko odważnie stawiają czoła wszelkim wyzwaniom, choćby były na pozór nie do przezwyciężenia. Ta droga już dawno została przetarta krokami naszych przodków, Ci którzy ją obrali 100. lat temu zdołali zwrócić naszej ojczyźnie wolność. Naszym zadaniem jest zapewnić jej dobrobyt i rozwój. Będę kroczył tym szlakiem. Do tego się przed Państwem tu zebranymi zobowiązuję i proszę Was abyście szli razem ze mną. Nie mam wątpliwości, że odniesiemy sukces. Jeśli zrobimy to wspólnie razem. Być może nie wszyscy będą z tego zadowoleni, będą tacy którzy spróbują rozbić naszą jedność, torpedować naszą pracę, próbować przywrócić czasy, które już bezpowrotnie minęły. Ale nie ulegniemy, nie poddamy się.

Możemy mieć przecież różne pomysły. Ale cel mamy wspólny. Stworzenie gminy przyjaznej i nowoczesnej. Recepta na to jest prosta: współpraca i szacunek oraz zaufanie oparte na prawdzie, które dziś Państwu deklaruję. Gmina Jabłonna jest ważniejsza niż nasze indywidualne ambicje. Wspanialsza niż nasze marzenia. Musimy tylko właściwie wykorzystać jej potencjał. Wielu z Państwa rozpoczyna dziś swoją pracę w samorządzie, proszę żebyście pamiętali o tym co jest istotą tej misji. To praca na rzecz naszych mieszkańców, ale też przy ich współudziale. Ostatnie 4 lata pokazały jak wiele osób wspiera działania gminy choć nie zasiadają w Radzie Gminy, nie pracują w Urzędzie a całym sercem angażują się w pracę na rzecz naszej wspólnoty. Naszą rolą jest wspieranie ich działań. Bo budowa społeczeństwa obywatelskiego jest zadaniem nie mniej ważnym niż budowa dróg, placówek oświatowy. Potęga tej gminy właśnie tkwi w jej mieszkańcach, osób które na co dzień pracują z mieszkańcami. Proszę również Państwa abyście wspierali dalej moich współpracowników, osób, które na co dzień pracują z mieszkańcami. Są to ludzie, których praca jest często niedoceniana a to Oni realizują nasze pomysły. Są to ludzie, którzy w prace wkładają nie tylko swoją wiedzę ale również serce. Jeszcze raz z całego serca dziękuję Państwu, dziękuję moim bliskim i wszystkim osobom, które mnie wspierały. Kończąc pragnę życzyć Państwu i sobie również byśmy się spotkali w tym miejscu za 5 lat i mogli pogratulować sobie nawzajem dobrze wykonanej pracy.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *