JABŁONNA. Rozgrywki polityczne podczas uroczystości gminnych?

2018-08-08 8:57:36

Podczas obchodów 74. Rocznicy Powstania Warszawskiego na ternie gminy Jabłonna, nie dopuszczono do głosu dwóch radnych, którzy jak sami twierdzą to awizowali. Ich zdaniem to wójt wykreślił ich z listy


W środę 1 sierpnia, w Jabłonnie odbyły się gminne uroczystości z okazji 74. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Pojawiła się informacja, że obok wójta na uroczystościach mieli przemawiać radni Grzybek i Krzyżanowski. Tak jednak się nie stało, ponieważ ktoś skreślił ich z listy przemawiających. Jak przypuszczają radni zrobił to wójt. W związku z tym wydarzeniem radni wystosowali list otwarty, w którym potępili takie działania.

„Haniebne działanie”

W liście wystosowanym przez Mariusza Grzybka i Adama Krzyżanowskiego, jego autorzy zauważają, że taka sytuacja wydarzyła się po raz pierwszy od początku istnienia tamtejszego samorządu. Radni skreślenie z listy nazwali przejawem braku kultur i haniebnym działaniem: „Praktyka, polegająca na uniemożliwianiu wypowiedzi części osób, w szczególności, tych które zgłosiły o to prośbę z wyprzedzeniem, jest nie tylko przejawem braku kultury – to działanie haniebne i godne potępienia.”

Nie spodziewali się upolitycznienia uroczystości

Radni w liście przyznali, że nie spodziewali się takiego przebiegu obchodów 74. Rocznicy Powstania Warszawskiego. „Możemy nie zgadzać się z Wójtem Gminy Jabłonna, co do kierunków rozwoju Gminy Jabłonna, ale powinniśmy szanować się. Nie myśleliśmy, że uroczystości w związku z 74. rocznicą wybuchu Powstania Warszawskiego zostaną wykorzystane do rozgrywek politycznych.” Co ciekawe radni skreśleni z listy przemawiających mają ubiegać się o fotel wójta w najbliższych wyborach samorządowych.

Gmina póki co milczy

O komentarz do przedstawionej sytuacji poprosiliśmy Urząd Gminy Jabłonna. Niestety do zamknięcia numeru nie uzyskaliśmy żadnych odpowiedzi. O sprawie będziemy informować.

Paulina Nowicka

Komentarze

12 komentarzy

 1. symbioza wyborcza odpowiedz

  A zauważyliŚcie 😉 petycje podpisało dwóch radnych a na zdjęciu jest tylko jeden…..ale jaja ale jaja ale jajja

 2. Barbara odpowiedz

  Antoni, te kometarze są dęte, polityczne i gó….o warte merytorycznie, a kandydaci mieli 4 (cztery) lata by sie wykazać 😉

 3. Antoni odpowiedz

  Nie wiedziałem, że na uroczystościach każdy kto chce może zabrać głos. Ja w każdym razie czegoś takiego nie widziałem. Zwykle program jest z góry ustalony i koniec. Te wszelkie komentarze są więc śmieszne.

 4. Aldona odpowiedz

  Taka uroczystość bez możliwości zabrania głosu mieszkańców jest incydentem. Nie powinna taka sytuacja nastąpić. Ewidentny szkolny błąd i to w takie święto powstańców. Należy się tylko wstydzić. Żadnego racjonalnego wytłumaczenia. Tłumaczenia, że wysoka temperatura, pokazuje brak szacunku tym którzy walcząc za nas, nie zwracali uwagi na temperatury i okoliczności. A tu temperatura komuś uderzyła do głowy.

 5. skwar odpowiedz

  konkurenci, nie no proszę cie ……chi chi chi chi chi…..

 6. Katalpa odpowiedz

  Bez względu o co chodziło, wójt zachował się niepoważnie. Czyżby zaczął kampanię w tak kiepskim stylu? Od eliminowania z uroczystości swoich konkurentów? Sam oczywiście siebie nie wyeliminował. Nie zachował wiec proporcji i powagi. Pozostał niesmak. Nie potrafił uszanować tej uroczystości nie dając głosu mieszkańcom i zebranym. Jak zwykle nie potrafił stanąć ponad wszystkim. Czy nadaje się na to stanowisko? Osądźcie sami.

 7. Leon odpowiedz

  Myślę, ze żadnemu z tych panów nie chodziło o powstanie lecz wyłącznie o lans polityczny. Ostatnie zdanie jest najważniejsze i mówi, że chcą kandydować.
  Powinni wcześniej gorliwie pracować na rzecz gminy bo biorą za to pieniądze. Wówczas nie jest potrzebny zastępczy lans podczas uroczystości wszelakich bo to jest najłatwiejsze i nie trzeba się napracować.

 8. ela odpowiedz

  jeszcze takiego prostaka, buraka gmina jabłonna nie miała…..miejmy nadz.,ze to juz ostatnie jego chwile, bo kultury i poszanowania innych, to mu zawsze brakowało

 9. MIESZKANIEC odpowiedz

  ciekawe kto tu chciał politycznie przepychac sie do mikrofonu ? przykre i naprawde beznadziejna sytuacja nie powinna nigdy zaistnieć, Znalem bardzo wielu mieszkańców którzy braali zcynny udzial w konspiracji i zapeniam ze oni nigdy ale to nigdy nie wyraziłi by zgody na takie hulanki….wstyd na cały kraj

 10. Kasia odpowiedz

  Szkoda, że nasza gmina ładna i tylko konflikty, za innych wójtów tego nie było. Teraz tylko oskarżenia, waśnie, spory, przerzucanie odpowiedzialności. To co teraz się wydarzyło przekroczyło już wszystkie możliwe granice. Niedopuszczenie do oddania hołdu bohaterom jest sytuacją delikatnie mówiąc naganną.

  1. Wojtek K. odpowiedz

   Hołd można oddawać nie tylko przy mikrofonie ale i np. minutą ciszy. Czytanie z kartki komunałów, zwłaszcza tuż przed wyborami pachnie lansem.

 11. Edek odpowiedz

  chopie nie rób scen 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *