JABŁONNA. Ścieżki rowerowe wystartowały, na początek 2 kilometry

2018-07-07 7:56:06

Po długim oczekiwaniu 25 czerwca wystartowała budowa ścieżek rowerowych na terenie Gminy Jabłonna. Pierwszy ich fragment ma powstać na odcinku 2 kilometrów wzdłuż ul. Modlińskiej


Jak poinformował Urząd Gminy Jabłonna w ramach inwestycji dofinansowanej ze środków zewnętrznych, zostaną wykonane ścieżki rowerowe na odcinku 2 km po obu stronach ul. Modlińskiej. Prace obejmą budowę nie tylko ścieżki, ale również chodnika, przebudowę peronów przystankowych wraz z zatokami autobusowymi oraz przebudowę zjazdów na prywatne posesje i drogi publiczne.

Ścieżka na Modlińskiej

Ścieżka po południowej stronie ul. Modlińskiej ma biec od drogi dojazdowej do ul. Buchnik Las do wjazdu na teren parafii, zaś od strony północnej ma biec na odcinku od ul. Szkolnej przy Rondzie Biskupów Płockich, do wjazdu na parking przy basenie GCKiS. Na wysokości Skweru Alfy i Skiby, ścieżka przejdzie w ciąg pieszo-rowerowy z asfaltową nawierzchnią.

Długie oczekiwanie

Na rozpoczęcie budowy ścieżek rowerowych na terenie Gminy Jabłonna trzeba było czekać bardzo długo. Niecierpliwili się mieszkańcy jak i władze gmin, które wraz z Jabłonną uzyskały dofinansowanie na budowę ścieżek. W czwartek, 21 czerwca, włodarze Legionowa, Nowego Dworu Maz., Gminy Wieliszew, Gminy Nieporęt, Łomianek, Gminy Czosnów i Radzymina wystosowali nawet do wójta Jarosława Chodorskiego specjalne pismo odnośnie budowy ścieżek rowerowych na terenie Jabłonny. W piśmie ostrzeżono władze gminy, że jeżeli w wyniku zaniechań w realizacji obowiązków, jakie przyjęła na siebie Gmina Jabłonna, pozostałym gminom partnerskim zmniejszona lub cofnięta zostanie kwota dofinansowania to wystąpią one ze stosownym roszczeniem odszkodowawczym.

Co potem?

Budowa ścieżki rowerowej wzdłuż ul. Modlińskiej to dopiero pierwsze z czterech części zaplanowanych zadań w Gminie Jabłonna. Nie wiadomo kiedy rozpocznie się realizacja kolejnych inwestycji związanych z projektem pn. „Budowa ścieżek rowerowych na terenie gminy Jabłonna” który realizowany jest w ramach projektu: „Poprawa warunków do rozwoju przyjaznych środowisku form transportu poprzez utworzenie systemu dróg rowerowych na terenie gmin: Czosnów, Jabłonna, Legionowo, Łomianki, Nieporęt, Nowy Dwór Mazowiecki, Radzymin i Wieliszew” współfinansowany jest z Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014-2020. Wiadome jest jedno Gmina ma coraz mniej czasu na realizację swoich obowiązków związanych z projektem.

KT

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *