Facebook


JABŁONNA. Spór o samochód dla policji

2018-04-21 9:59:54

Radni nie wyrazili zgody na dofinansowanie zakupu samochodu na potrzeby Policji w Jabłonnie. 10 radnych zagłosowało przeciwko przeznaczeniu 42,5 tys. zł na nowy wóz terenowy. Czy to kolejna odsłona sporu na linii wójt-radni, czy przejaw zdrowego rozsądku?


Jak poinformował na portalu społecznościowym Wójt Gminy Jabłonna Jarosław Chodorski, gminni radni odrzucili propozycje dofinansowania nowego samochodu dla policji. „Niestety ponownie radni powiedzieli nie, tym razem kosztem bezpieczeństwa! Radni nie wyrazili zgody na dofinansowanie zakupu samochodu na potrzeby Policji w Jabłonnie.” – mogliśmy przeczytać na facebookowym profilu wójta. Jarosław Chodorski poinformował również, którzy radni głosowali przeciwko dofinansowaniu policji.

Odpowiedź radnego

Sprawę skomentował radny Grzybek: „Panie Wójcie przed wyborami można obiecać wszystko, ale należy spojrzeć na to obiektywnie. Nasza Policja nie jest widoczna i to nie z braku samochodów! Osiedla w Jabłonnie (np. Rajska Osiedle Rajska Jabłoń, które jest tuż obok posterunku Policji) nie czuje się bezpiecznie! Mieszkańcy osiedla nie potrzebują, aby Policja jeździła tam samochodami, bo ma do osiedla zaledwie 50 m, a niestety nikt nie patroluje tego terenu. Zza szyby trudno jest sprawować bezpieczeństwo, nieprawdaż? Jeśli nie ma ich na nogach (patroli) to będą w samochodach? Radny Paweł Krajewski z tego osiedla wielokrotnie podkreślał tą sytuację i żadne wnioski nie są wyciągane przez Pana i Urząd. Dlaczego? Poza tym Przewodniczący Komisji Bezpieczeństwa w gminie Jabłonna twierdzi, że współpraca z miejscową Policją nie układa się najlepiej. Tak więc myślę, że jest to spore nadużycie z Pana strony, że szafuje Pan bezpieczeństwem, skoro to owo „bezpieczeństwo”, daje mało od siebie. Podobna sytuacja jest na innych osiedlach w gminie. Myślę, że więcej argumentów nie trzeba przedstawiać. Warto podchodzić z rozsądkiem do wszystkich spraw, a nie emocjami przedwyborczymi. Jak Pan widzi, albo nie chce widzieć, radnym przede wszystkim zależy na bezpieczeństwie, ale musi być ktoś w urzędzie (np. Pan), kto będzie reprezentował nasze i mieszkańców sprawy i negocjował z miejscową Policją, to są kompetencje Wójta. Pozdrawiam Mariusz Grzybek”.

Odzew mieszkańców

Do dyskusji włączyli się również mieszkańcy Jabłonny. Część z komentujących broniła decyzji radnych tłumacząc, że policjantów w gminie jest za mało i taki zakup byłby bez sensu. Na ten argument odpowiedział Wójt „W Komisariacie w Jabłonnie pracuje 20 policjantów są dwa wakaty. Policjanci mają do dyspozycji dwa samochody małe oznakowane które w 2016 roku zostały zakupione. Jeden terenowy który większość stoi w warsztacie i jeden nieoznakowany. Czy to tak dużo na ok. 20 tyś Mieszkańców gminy?”. W komentarzach pojawili się również obrońcy wójta: „40 tys. wstyd RADNI Policja patroluje kilka razy dziennie wsie zachodnie…Ukłony w stronę Policji..my bynajmniej czujemy się bezpiecznie…”Ciężko stwierdzić, czy zaistniała sytuacja jest kolejnym przejawem gry politycznej w gminie czy to przejaw zdrowego rozsądku radnych.

KT

Komentarze

2 komentarze

  1. Andrzej odpowiedz

    W tej gminie wójt jeśli chce coś zrobić dobrego to musi mówić i robić na odwrót – taka to jest rada w Jabłonnie z Modzelewskim i Grzybkiem na czele.Trzeba było więc mówić nie dam forsy na samochód – to by wyrazili zgodę – ot tak dla zasady na przekór wójtowi. Grzybek myśli że jest pępkiem świata i tu się bardzo myli bo damy mu tego wyraz już w listopadzie i pogonimy ten pępek ………. świata

  2. kandydat z pośredniaka odpowiedz

    nasz koń poczuł siana woń przed wyborami………

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *