Facebook

JABŁONNA. Szkoła Podstawowa pod ostrzałem

2017-12-16 9:37:05

Trwa proces byłej dyrektor Szkoły Podstawowej im. Armii Krajowej w Jabłonnie. Tuż przed rozprawą do Rady Gminy trafił anonimowy donos dotyczący rzekomego mobbingu stosowanego przez nową Panią Dyrektor Jolantę Braun


W miniony czwartek (7. 12) na sali sądowej zasiadła była dyrektor Szkoły Podstawowej Agata Gołowicz. Trwające od 2016 śledztwo dotyczyło nieprawidłowości w trakcie przeprowadzania egzaminów szóstoklasistów.

OKE stwierdziła nieprawidłowości

12 maja 2016 Agata Gołowicz, została odwołana ze swojego stanowiska przez wójta gminy Jabłonna Jarosława Chodorskiego. Wszystko za sprawą raportu Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej dotyczącego egzaminu szóstoklasistów. Z raportu wynikało, że członkowie zespołu nadzorującego egzamin dopuścili się nadużyć m.in. przez podanie uczniom odpowiedzi na pytania egzaminacyjne. Pierwsza rozprawa odbyła się 7 grudnia w legionowskim Sądzie Rejonowym.

Uprzejmie donoszę. Podpisano: Anonim

Na początku listopada do Urzędu Rady wpłynął anonimowy list. Donos podpisany „pracownicy szkoły” oskarżał obecną dyrektor placówki Jolantę Braun o mobbing. W trakcie posiedzenia Komisji Kultury Oświaty i Sportu przewodniczący komisji Arkadiusz Syguła nie wziął pod uwagę anonimu podkreślając, że zgodnie z regulaminem nie musi tego robić. Poprosiliśmy o komentarz w tej sprawie sołtysa gminy Jabłonna Agatę Lindner. W rozmowie z panią sołtys usłyszeliśmy, że rozmawiała z nauczycielami, którzy stwierdzili, że nowa Pani dyrektor nie jest osobą łatwą, jednak jest osobą bardzo konkretną, która jasno przedstawia warunki pracy. Według pani Sołtys w zachowaniu obecnej dyrektorki nie można dostrzec żadnych śladów mobbingu. Na pytanie dotyczące trwającego procesu pani sołtys nie chciała się wypowiadać.

Nowa pani Dyrektor na tropie

14 listopada br. do Prokuratury Rejonowej w Legionowie wpłynęło zawiadomienie dyrektor szkoły Jolanty Braun o możliwości popełnienia przestępstwa dotyczącego poświadczenia nieprawy w dokumentach odnoszących się do działania stołówki szkolnej. W rozmowie z prokuratorem Ireneuszem Ważnym dowiedzieliśmy się, że sprawą zajmuję się Komisariat Policji w Jabłonnie. Przed zamknięciem tego numeru nie udało nam się ustalić na jakim etapie jest prowadzone przez Policję postępowanie. Sprawą ma się zająć również kuratorium.

QK

Komentarze

1 komentarz

  1. Waldi odpowiedz

    Mam nadzieje że wszelkie oskarżenia w Szkole Podstawowej w Jabłonnej zostaną wyjaśnione głownie to przeciw Pani Dyrektor szkoły Jolancie Braun swoją drogą Pani Dyrektor coś nie ma szczęścia do szkół gdzie Pracuje z poprzedniej szkoły w Rumi również odchodziła w atmosferze konfliktu.
    ale nie mnie oceniać jaką osobą jest pani Dyrektor Jolanta Braun tylko ludziom z nią pracującym.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *