JABŁONNA. Ulotkami w wójta

2016-10-14 7:42:20

Jednostronicowe ulotki krytykujące działania wójta Jarosława Chodorskiego, pod którymi podpisali się „Świadomi Mieszkańcy” zasypały ostatnio skrzynki mieszkańców gminy. Temat ulotek pojawił się także w kuluarowych rozmowach radnych.

Kto stoi za tymi ulotkami? Czyżby Andrzej Zawadzki nazywany przez wielu „16-tym radnym” z racji tego, iż regularnie bywa na wszystkich komisjach i sesjach Rady Gminy. – Ponadto znany jest z krytyki wójta – zastanawiano się kuluarach.

Dystrybutor Zawadzki
To właśnie Andrzej Zawadzki stanął na czele komitetu referendalnego, którego celem było odwołania wójta. Niewiele zabrakło, aby inicjatywa ta zakończyła się powodzeniem. Andrzej Zawadzki przyznał, że pomagał w dystrybucji ulotek, które mają „uświadomić mieszkańców” jak złego wójta mają. Podpisali się pod nimi „Świadomi Mieszkańcy”. Dowiadujemy się z nich o przyznanych przez wójta nagrodach dla urzędników np. za pozyskiwanie funduszy zewnętrznych, na które nie zasłużyli.

Urzędnicy w McDonald’s?
– Panie wójcie, słyszałem, że 65 tys. zł przeznaczył Pan na nagrody dla pracowników urzędu gminy, czy zasadne to były wydatki? Chodzę na prawie wszystkie komisje i ciągle radni mają zastrzeżenia, że urzędnicy gdzieś tam stoją w sklepie w kolejce, albo że są w McDonald’s – pytał z mównicy Andrzej Zawadzki. Wójt odparł, że jeśli urzędnicy otrzymali nagrody, to było to zasadne. Mieszkaniec zarzucił także wójtowi, że ten nie wywiązuje się z wyborczych obietnic. Wójt Jarosław Chodorski, stwierdził, że wywiązuje się ze wszystkiego, a także iż cieszy się z aktywności społecznej mieszkańca.

DB

Fot. Daniel Szablewski

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *