JABŁONNA. Wernisaż Oliwii Hildebrandt

2018-03-03 11:58:23

W sobotę (3.03) o godz: 18:00 w Galerii Sztuki na Prostej (ul. Prostej 2 w Jabłonnie) odbędzie się wernisaż wystawy prac Oliwii Hildebrandt, promujący wystawę malarstwa tej artystki pt. “Czas kamienia”.

Oliwia Hildebrandt, tworzy i pracuje w Kielcach, obecnie doktorantka w Instytucie Sztuk Pięknych Uniwersytetu Jana Kochanowskiego, absolwentka Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie – dyplom w zakresie edukacji artystycznej (1996) – specjalizacja grafika warsztatowa w pracowni prof. Jerzego Jędrysiaka. Członkini ZPAP okręgu świętokrzyskiego.

Uprawia twórczość w zakresie malarstwa, rysunku, grafiki i mixmedia. W malarstwie minimalizuje szukając znaków plastycznych pojemnych w treści wykorzystując istniejące symbole, bada język kolorów. Zwracając się ku abstrakcyjnym formom nadaje swoim obrazom bardziej uniwersalny wymiar. Zestawiając ze sobą kolejne prace tworzy cykle zatrzymanych momentów ale i chwil, które znajdują się gdzieś pomiędzy. Inspiracją stają się naturalne procesy związane z czasem i właściwościami materii. Obrazuje je za pomocą uproszczonego znaku, przekazu, nadając symboliczne znaczenia przedmiotom i miejscom tworzącym swoistą materię pamięci przeszłości.

W obecnej odsłonie pokazuje „Czas kamienia”, gdzie działania twórcze artystki skoncentrowane są wokół znaku i symbolu kamienia. Jako namacalny składnik codzienności, fragment nieożywionej przyrody kamień staje się obiektem poszukiwań, pamiątką z podróży, reliktem przeszłości, osobliwą formą zapisu czasu a przede wszystkim inspiracją by badać  wartości malarskie, graficzne i pokrewne: kolor, struktury, kształt, wielkość, czas, miejsce, emocje, wspomnienia zarówno w technice malarstwa tradycyjnego jak i digitalnego

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *