JABŁONNA. Wernisaż Wojtka Wierzbickiego – Galeria Sztuki na Prostej

2018-02-03 2:14:48

Dzisiaj (3.02) o godzinie 18:00 w Galerii Sztuki na Prostej w Jabłonnie odbędzie się wernisaż wystawy Wojtka Wierzbickiego pt. Stałe fragmenty gry. Wystawa potrwa do 2 marca br.

Stałe fragment gry to cykl obrazów skonstruowanych przy użyciu jednego szablonu – elementu figuratywnego symbolizującego dualizm natury ludzkiej. Uproszczona, dynamiczna sylwetka jest jednocześnie aktywna i pasywna. Może przedstawiać zarówno zwycięzcę jak i pokonanego, co w zamyśle autora powinno skłonić do filozoficznej refleksji nad naturą człowieka, istotą człowieczeństwa i pułapkami samozadowolenia z osiągniętej pozycji lecz też dać nadzieję chwilowo przegranym.
Formalnie, ta figura dzięki multiplikacjom, umożliwia tworzenie praktycznie nieskończonej ilości rozwiązań kompozycyjnych, niezależnie od medium artystycznego, w jakim jej użyto. Zachowuje swoje dynamiczno – statyczne właściwości w malarstwie, grafice, reliefie, animacji filmowej czy instalacji przestrzennej.

WOJTEK WIERZBICKI – Malarz, performer, autor akcji malarskich, instalacji, grafik komputerowych i animacji filmowych.
Ukończył Wydział Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie w 1979 r. w pracowni prof. Krystyny Łady-Studnickiej. Aneks z tkaniny w pracowni prof. Zbigniewa Gostomskiego.
Adiunkt w Instytucie Sztuk Pięknych Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach.
Autor 31 indywidualnych pokazów i uczestnik ponad 100 zbiorowych wystaw w kraju i zagranicą.
Laureat nagród na festiwalach sztuki m.in.: VII-th Warsaw Art Festiwal, 1980; XV-th Monte Carlo Festival of Art Competition, 1982.
Od 1982 członek Japan International Artists Society.
Juror konkursów m. in. 10-th Cizgi Film Animation Festival, Dumlupinar University, Turcja, 2016 r.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *