JABŁONNA. Wójt gminy Jabłonna i wicestarosta legionowski trafili do Sejmu

2018-12-15 2:18:53

 

Wójt gminy Jabłonna Jarosław Chodorski oraz wicestarosta legionowski Konrad Michalski wzięli udział w pracach nad rządowym programem „Mosty dla Regionów”

13 grudnia w Sejmie RP odbyło się posiedzenie Parlamentarnego Zespołu na Rzecz Wspierania Przedsiębiorczości i Patriotyzmu Ekonomicznego, którego tematem był rządowy programe „Mosty dla Regionów”. Była to kontynuacja Konwentu zorganizowanego z inicjatywy Wójta Gminy Jabłonna Jarosława Chodorskiego w Pałacu w Jabłonnie. Przewodniczący Komisji poseł Marcin Duszek podziękował Wójtowi Chodorskiemu za zaangażowanie i organizację spotkania, które skupiło wszystkie samorządy zainteresowane udziałem w rządowym programie Mosty dla Regionów. W rozmowach, gminę Jabłonna reprezentowali również Zastępca Wójta Marcin Michalski oraz Przewodniczący Rady Gminy Wojciech Nowosiński.

Podczas czwartkowych rozmów, podnoszono kwestie związane z finansowaniem przedsięwzięć jakimi są przeprawy przez rzeki. Koszty budowy mostów nie są bowiem małe. Dlatego w tym momencie, większość samorządowców nie widzi możliwość sfinansowania 20% inwestycji, której całkowity koszt wyniesie setki milionów złotych. Nabór wniosków do programu Mosty dla Regionów trwa do 29 marca 2019 r.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *