Facebook

JABŁONNA. Wójt gminy Jabłonna i wicestarosta legionowski trafili do Sejmu

2018-12-15 2:18:53

 

Wójt gminy Jabłonna Jarosław Chodorski oraz wicestarosta legionowski Konrad Michalski wzięli udział w pracach nad rządowym programem „Mosty dla Regionów”

13 grudnia w Sejmie RP odbyło się posiedzenie Parlamentarnego Zespołu na Rzecz Wspierania Przedsiębiorczości i Patriotyzmu Ekonomicznego, którego tematem był rządowy programe „Mosty dla Regionów”. Była to kontynuacja Konwentu zorganizowanego z inicjatywy Wójta Gminy Jabłonna Jarosława Chodorskiego w Pałacu w Jabłonnie. Przewodniczący Komisji poseł Marcin Duszek podziękował Wójtowi Chodorskiemu za zaangażowanie i organizację spotkania, które skupiło wszystkie samorządy zainteresowane udziałem w rządowym programie Mosty dla Regionów. W rozmowach, gminę Jabłonna reprezentowali również Zastępca Wójta Marcin Michalski oraz Przewodniczący Rady Gminy Wojciech Nowosiński.

Podczas czwartkowych rozmów, podnoszono kwestie związane z finansowaniem przedsięwzięć jakimi są przeprawy przez rzeki. Koszty budowy mostów nie są bowiem małe. Dlatego w tym momencie, większość samorządowców nie widzi możliwość sfinansowania 20% inwestycji, której całkowity koszt wyniesie setki milionów złotych. Nabór wniosków do programu Mosty dla Regionów trwa do 29 marca 2019 r.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *