JABŁONNA. Wójt ponownie bez absolutorium?

2017-05-29 2:30:14

Na ostatniej nadzwyczajnej sesji, ponownie posypały się gromy na wójta za dezorganizację pracy urzędu, co w konsekwencji doprowadziło do 5. już sesji nadzwyczajnej w tym roku. Jak twierdzą radni, gmina Jabłonna bije kolejny niechlubny rekord, a wójt Jarosław Chodorski ma już niemal zapewnione nie udzielenie absolutorium z tytułu wykonania budżetu za 2016 rok.

Wspomniana zmiana w Wieloletniej Prognozie Finansowej (WPF) była konieczna ze względu na zmianę w budżecie, której dokonano na poprzedniej sesji Rady Gminy. Ta z kolei była potrzebna, aby ruszyć chociażby z przetargami na projekty ścieżek rowerowych w gminie Jabłonna.

To już piąta nadzwyczajna sesja
Na nadzwyczajnej 5. sesji w tym roku, radni wyrazili swoje oburzenie faktem, ze wójt podczas uchwały zmieniającej budżet na poprzedniej sesji nie przygotował też uchwały zmieniającej WPF. Jak powiedział przewodniczący Witold Modzelewski, taki ruch powinien być wykonany „z automatu”. – Wytłumaczcie, dlaczego na sesji 28 kwietnia, złożył autopoprawkę do budżetu, a nie uczynił tego przy WPF? (…) Panowie (zwrócił się do wójta i mecenasa Sławomira Markowskiego), to znowu nam przedłuża podpisanie umów na przetarg śmieciowy i na ścieżki rowerowe o kolejne 3 tygodnie. I jak my wyglądamy w oczach naszych partnerów? – grzmiał Witold Modzelewski.

Skarbnik się tłumaczy
– Ostatnimi czasy docierają do mnie niemiłe i niesłuszne komentarze na temat mojej osoby. Że nie panuję nad finansami, że „sabotażuję” budżet. Chciałam oświadczyć, że to nie ja decyduję o tym, jakie zmiany są dokonywane w budżecie. Ja tylko przygotowuję projekty uchwał, które dostaję z wydziałów merytorycznych (…) – powiedziała gminna skarbnik Beata Stolarska. Wyjaśniła ona również, że częste zmiany w budżecie przysparzają wiele problemów. – Nie zdążymy wysłać uchwały, a już przygotowujemy kolejną (…) – powiedziała skarbik. Wówczas radni wyrazili duży szacunek dla pracy Beaty Stolarskiej. Oberwało się za to ponownie wójtowi, jako temu, który konstruuje budżet i zarządza urzędem gminy.

Gromy na wójta
– Pani skarbnik, myślę, że radni czują to wszystko na własnej skórze. Proszę mi wierzyć, że jeszcze w maju cała Rada podsumuje pracę urzędu. I jestem prawie pewny, że padną pod Pani adresem bardzo pozytywne głosy. Natomiast jestem prawie pewny, że Pana wójta podsumujemy „odpowiednio”. I tego nie trzeba nam tłumaczyć. Ja mogę powiedzieć, że ja Pani ufam. Głowa do góry! My po prostu wiemy, że niektórzy są niekompetentni – powiedział Zenon Chojnacki. Radny nawiązał też do sesji Rady Gminy, w ostatnim dniu maja, na której ma być podsumowane wykonanie budżetu, a także rada ma podjąć uchwałę ws. absolutorium dla wójta.

DB

Komentarze

6 komentarzy

 1. Ewa odpowiedz

  Winą Chodorskiego jest to, że jest s poza “układu”, dlatego go tak tępią. Pamiętajcie jednak ” mądrzy radni ” to my go wybraliśmy, a wy opamiętajcie się. Co do Pani Stolarskiej to powinna dawno odejść – klepie zawsze temu kto jest przy żłobie i gra na zgubę Chodorskiego, tak aby dawny układ wrócił.

  1. baca odpowiedz

   my co wybraliśmy radnych do tych co wybrali wójta……..módlcie się o zdrowie bo na rozum juz za pózno, co widac na każdej sesji…….;)

 2. persona odpowiedz

  My po prostu wiemy, że niektórzy są niekompetentni – powiedział Zenon Chojnacki………..znalazł się 😉 figo fago kawa marago, a sam niedopilnował oświetlenia na łączniku, ze nie wspomne o biernosci przy montazu GSM.a……..

  1. Noris odpowiedz

   Ale się persona trafiła! Sam że sobą koresponduje. Skoro takiś mądry, to czemu sam nie zatrzymałeś budowy masztu? Gwarantuje, żebyś pękł to ten maszt tam będzie stał i nikt z nim nic nie zrobi!

 3. persona odpowiedz

  Ostatnimi czasy docierają do mnie niemiłe i niesłuszne komentarze na temat mojej osoby………że niemiłe to fakt ale czy niesłuszne to tu bym mocno polemizował………

 4. persona odpowiedz

  grzmiał Witold Modzelewski……..a co on znaczy sie ten więcej “łumie”……..

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *