Facebook

JABŁONNA. Wójtowi obcięli pensję

2018-06-29 4:48:33

 

Radni Jabłonny przegłosowali uchwałę zmniejszającą wynagrodzenie wójta. Od 1 lipca br. wójt Chodorski będzie zarabiał około 3,7 tys. Złotych. O całej sytuacji Jarosław Chodorski poinformował na swoim profilu na facebook-u

Od 1 lipca br. zgodnie z nowym rozporządzeniem dot. wynagradzania pracowników samorządowych. Dzięki działaniom partii rządzącej pensje samorządowców spadną o 20 proc.

Rada Gminy za obniżeniem pensji

W trakcie ostatniej sesji Rady Gminy, radni Jabłonny głosowali za obniżeniem (i tak jednej z najniższych) pensji Wójta Jarosława Chodorskiego o czym poinformował on na swoim profilu na facebooku. Już od 1 lipca pełne wynagrodzenie wójta będzie wynosić około 3,7 tys. złotych netto. Radni zdecydowali o obniżeniu pensji wójta o 2 tys. złotych. Jak podaje Urząd Gminy Jabłonna wynagrodzenie zasadnicze będzie wynosić 4000zł, plus dodatek funkcyjny – 100zł, dodatek specjalny – 20% łącznie wynagrodzenia zasadniczego i dodatku funkcyjnego – 820zł, a także dodatek stażowy – 400zł. Daje to łącznie 5320 zł brutto czyli 3780 zł netto.

Chcą go zniechęcić

W swoim wpisie dotyczącym obniżenia wynagrodzenia, wójt zapewnił mieszkańców, że dokładnie tak jak do tej pory będzie robił wszystko co w jego mocy, aby gmina się rozwijała. Wypowiedział się również o sytuacji jaka panowała w trakcie obrad rady i zarzutach dot. niezrealizowanych zadań.

Nie zgadzam się!

–  „Nie zgadzam się z decyzją Rady Gminy (…)Wczorajsza decyzja rady to nic innego jak polityczne szykany a nie ocena mojej pracy, którą pozostawiam Państwu. Rozumiem motywy postępowania części radnych, zwłaszcza w świetle zbliżających się wyborów. Rozumiem, że kolejne obniżenie mi wynagrodzenia ma mnie złamać i zniechęcić do pełnienia funkcji Wójta Gminy. Zapomnieli o ważnym fakcie” – to nie Oni mnie wybrali, tylko Państwo. – napisał Chordorski a także opublikował listę radnych, którzy głosowali za obniżeniem jego wynagrodzenia: Zenon Chojnacki, Teresa Gałecka, Adam Krzyżanowski, Marta Lipińska, Witold Modzelewski, Arkadiusz Syguła, Dorota Świątko, Marek Zieliński.

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *