JABŁONNA. Wybór dyrektora ZOZ

2017-05-25 12:16:20

Przybliżę czytelnikom problem wyboru dyrektora zakładu opieki zdrowia w Gminie Jabłonna. Po rezygnacji z tej funkcji doktora Jakimiaka, na czas wyboru nowego dyrektora Pani Magdalena Lorenc księgowa ZOZ-u została pełnomocnikiem odchodzącego dyrektora. Skrupulatnie wykonywała polecenia byłego dyrektora i rozdawała nagrody w wysokości 2000 zł pracownikom. Trzeba tu zaznaczyć, że lekarze to pracownicy kontraktowi, a więc oni nie dostali nagrody, więc kto?

W tym miejscu trzeba dodać, że na audyt Rada, oprócz 4 radnych, nie wydała zgody.
Nowy wybór dyrektora, poprzedził wybór komisji, która to została wybrana w większości przez radę gminy oprócz jednego członka, który był wyłoniony ze Społecznej Rady Zdrowia. Komisja ta wybrała ostatecznie panią Lorenc, byłą księgową na dyrektora przy ZOZ-ie. Jako przedstawiciel wojewody w Społecznej Radzie Zdrowia w gminie Jabłonna wystosowałem pismo z wnioskiem do wojewody, aby urząd wojewody sprawdził, czy kandydat na dyrektora ZOZ-u ma wymagane kwalifikacje.

Radomir Czauderna, przedstawiciel wojewody w Społecznej Radzie Zdrowia na gm. Jabłonna

W odpowiedzi otrzymałem pismo, w którym dyrektor ds. prawnych przy wojewodzie stwierdza, że komisja wybrała dyrektora w sposób wadliwy, gdyż Pani Lorenc nie spełnia wymaganych kwalifikacji. Ta komisja nie sprostała zadania jakim był wyboru na dyrektora ZOZ-u, więc stoimy przed wyborem nowej komisji, która będzie umiała wybrać właściwego dyrektora ZOZ-u. Od siebie dodam dobrego lekarza – menadżera. A co zrobi rada? Czy ułatwi wybór nowej komisji? Tego to nie wiedzą najstarsi górale.

Komentarze

3 komentarze

  1. preludium sesyjne odpowiedz

    Nie jestem stroną w tym konkretnym konflikcie 😉 Ale jako platnik do budżetu i pacjent to już tak. Podzielam pana stanowisko w poruszonym przez pana temacie, do którego wrócę wkrótce na łamach prasy 😉 Spyta pan zapewne dlaczego ? otóż w przeciwieństwie do zachwyyów i ochów o samorzadnosci głoszonych na fb przez pewnego radnego twierdze ze to dla naszej gminy najgorszy okres niestety….ze zrozumiałych wzgledów nie przytocze tu trafnego okreslenia Marszałka naszego o rzeczy pięknej jak ojczyzna i o tej niechlubnej o ludziach 😉

  2. Marek odpowiedz

    Przy okazji może pan przybliżyć zatrudnienie pana żony w GOPS. Na przykład, że po dwóch dniach poszła na zwolnienie lekarskie.

  3. spreludium sesyjne odpowiedz

    rzecz prosta jak sznurek w kieszeni…….według starej i znowelizowanej ustawy wybór niezgodny z obowiazujacymi przepisami to raz a po drugie kandydatka nie spełnia warunkóe na to stanowisko. W składzie komisji zgodnie z ustawą powinien być lekarz, ale czy akurat ten który odszedł i był szefem tej kandydatki to chyba lekka przessada……powołanie komsji jest w kompetencjach tylko i wyłącznie wójta. Dodatkowego smaczku dodaje opinia wojewody który potwierdził wadliwość decyzji komisji. Panu przewodniczącemu i “spółdzielni” pzostaje złożenie wniosku do sądu administracyjnego o czym wspomina wojewda. W myśl wyroków sądowych z Lublina, Warszawy, olsztyna, łodzi w podobnych sprawach rozstrzygniecia sa jednoznaczne. Czy, zatem rada zdecyduje się na złożenie z góry przegranego wniosku ? pewnie nie bo prawda mogła by zagłuszyć ujadanie wściekłych psów na idącą karawane………….zapewne temat ten będzie przyczynkiem do kolejnej awantury sesyjnej, czym mieszkańcy naszeej gminy sa juz znesmaczeni to mało ale po prostu wk………..

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *