Facebook


JABŁONNA. Wypadek przy Lidlu

2015-08-19 3:11:48

We wtorek 18 sierpnia około 19.00 przy markecie Lidl w Jabłonnie doszło do wypadku. Seat cordoba nie ustąpił pierwszeństwa skodzie fabii w wyniku czego doszło do zderzenia, a 3 osoby z ogólnymi obrażeniami ciała trafiły do szpitala.

Według wstępnych ustaleń policji wynika, że kierujący seatem cordobą 42-letni mężczyzna jechał lokalną ulicą równoległą do Zegrzyńskiej w kierunku ulicy Królewskiej i na skrzyżowaniu z ulicą Akademijną nie ustąpił pierwszeństwa skodzie fabii, którą jechał 39-letni kierowca skręcający w ulicę Zegrzyńską w kierunku Lidla. W wyniku zderzenia pojazdów poszkodowany został 42-letni kierowca seata, oraz 36-letnia pasażerka i podróżująca z nimi 6-letnia dziewczynka. Cała trójka z ogólnymi obrażeniami ciała została przewieziona do szpitala. Policjanci będą prowadzili w tej sprawie postępowanie, które wyjaśni przyczyny oraz okoliczności tego zdarzenia. Na miejscu wypadku pojawiły się także dwa zastępy straży pożarnej z JRG Legionowo i OSP Jabłonna. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz posprzątaniu elementów pojazdów z jezdni. Działania zastępów trwały półtorej godziny.

DB

Komentarze

2 komentarze

 1. Kacper69 odpowiedz

  To skrzyżowanie jest niebezpieczne.
  Jak ktoś robił prawo jazdy w Wołominie , albo Ostrołęce, to myśli , ze jak jedzie prosto to ma prawo pierwszeństwa.
  a to skrzyżowanie to normalne skrzyżowanie typu “T” z pierwszeństwem po prawej stronie.
  Już 2 lata temu zgłaszałem do Urzędu Gminy w Jabłonnie ten problem, że dla wielu pseudokierowców są potrzebne dodatkowe znaki.
  Bez odpowiedzi, niestety…
  Oto dwa przykłady wymuszeń na tym skrzyżowaniu.

  http://www.youtube.com/watch?v=-gbIUA3b2Yc
  i
  http://www.youtube.com/watch?v=GTedOmOTDrU

 2. Zetor odpowiedz

  Tam nie ma żadnego znaku, totalny brak oznakowania… Równoległa do Zegrzyńskiej, jadąc od początku może być traktowana jak droga z pierwszeństwem. Natomiast dla kierowcy na tej drodze, wjeżdżający od Zegrzyńskiej jest włączającym się do ruchu (krótki wjazd)… Najbardziej winna jest powiatowa policja, która widząc brak oznakowania nie reaguje na patologie!!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *