JABŁONNA. Z łomami w rękach wdzierają się do domów

2021-04-27 1:43:43

Rozzuchwaleni złodzieje czują się tak bezkarni, że zaczęli wchodzić do domów nawet w obecności domowników. Policja okazuje się bezradna, dlatego zdesperowani mieszkańcy Przylesia postanowili zwrócić się o pomoc do telewizji Polsat

„Przychodzą od strony lasu i idą od domu do domu, zaglądają w okna. Mają na głowach kaptury i maski albo kominiarki. Jak nikogo nie ma, to przeskakują przez płot i wchodzą do środka. I tak obrabiają wszystkie domy po kolei. Nas okradli już 4 razy – opowiada jedna z mieszkanek osiedla Leśna Polana.

Policja bezradna

Do włamań i kradzieży na osiedlach domów jednorodzinnych zlokalizowanych na tzw. polach PAN-owskich, dochodzi od lat. Osiedla te położone są na obrzeżach Lasów Legionowskich, w pobliżu rezerwatu Bukowiec Jabłonowski, potocznie nazywane są Przylesiem od nazwy jednej z ulic. Dlatego są tam alarmy i ochrona, a mieszkańcy instalują sobie dodatkowo kamery. Jednak niewiele to daje. Sprawcy są zamaskowani, a włamanie rozpoczynają od rozbicia czujek alarmów. Próbują też włamywać się do samochodów. – Policja jest bezradna. Po każdym takim zdarzeniu obiecują, że zajmą się sprawą, ale potem nic z tego nie wynika, nie mogą nikogo złapać – relacjonuje właściciel jednego z domów.

Zagrożeni mieszkańcy, bezkarni złodzieje

Według innego mieszkańca, policjanci obecnie lekceważą problem. Bo na nagraniach z kamer widać sylwetki, elementy strojów sprawców i dzięki temu można by ich zidentyfikować. – Ostatnio jakieś 5 lat temu złapali jednego złodzieja, ale chyba tylko dlatego, że był znany, bo handlował narkotykami. Wtedy było poważne podejście, sprowadzili psa tropiącego i widać było, że im zależy – opowiadają. Obecnie mieszkańcy czują strach. Złodzieje byli już w wielu domach, a w niektórych nawet kilkukrotnie i przetrząsali wszystkie kąty. A teraz czekają, który dom będzie następny. Złodzieje, ich zdaniem, czują się rozzuchwaleni, bo jak dotąd są bezkarni.

Czy musi dojść do tragedii?

Mieszkańców Przylesia ostatnio zelektryzowało jedno z włamań, a właściwie napad na dom, w którym na piętrze obecni byli domownicy. Sprawcy sforsowali tam drzwi wejściowe przy pomocy łomów. – Najwyraźniej przestali się już czegokolwiek bać i jeśli nikt ich nie powstrzyma może dojść do tragedii – twierdzą mieszkańcy.
Dlatego poprosili o pomoc telewizję Polsat. We wtorek (20 kwietnia) o godz. 21:00 na kanale POLSAT NEWS w programie „Raport” będzie można obejrzeć reportaż nt. włamań i rozbojów na terenie gminy Jabłonna.

Wojciech Dobrowolski

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *