Facebook

JABŁONNA. Zaatakował nożem konkubenta matki

2016-02-03 12:10:08

W czwartkową noc 28 stycznia przy ul. Modlińskiej w Jabłonnie w jednym z domów doszło do kolejnej awantury domowej wywołanej przez alkohol. 17-letni Dominik chcąc stanąć w obronie matki, zadał kilkukrotnie ciosy nożem 31-letniemu konkubentowi. Nastolatek odpowie teraz przed sądem.

Do kolejnej w tym domu, rodzinnej awantury spowodowanej upojeniem alkoholowym, doszło tym razem w czwartek 28 stycznia około 2.00 w nocy. Podobno, bo to wciąż ustala policja, podczas czwartkowej libacji mężczyzna zaczął bić kobietę. 17-letni Dominik chcąc obronić matkę przed agresywnym konkubentem chwycił za nóż i zadał 6 ciosów nożem w okolicę klatki piersiowej i brzucha 31-letniego partnera jego matki.

– Patrolujący Jabłonnę patrol policyjny zauważył, jak z jednej z posesji wybiega młody człowiek. Policjanci postanowili zatrzymać chłopaka i dowiedzieć się, co się stało. Chłopak opowiedział, że doszło do domowej awantury pomiędzy jego matką, a konkubentem. 17-latek w trakcie tego zamieszania i zdenerwowania kilkukrotnie dźgnął nożem konkubenta i wybiegł z domu. Policjanci podjęli interwencję i potwierdzili to, co powiedział młody człowiek – poinformował nadkom. Artur Bartczak, oficer prasowy z Komendy Powiatowej Policji w Legionowie. Funkcjonariusze na widok zakrwawionego mężczyzny natychmiast wezwali karetkę pogotowia. Jak się potem okazało, mężczyzna miał zadanych 6 powierzchownych ran nożem w okolicach klatki piersiowej i brzucha. 34-letnia kobieta, matka 17-letniego Dominika, jak i 31-latek znajdowali się pod wpływem alkoholu, a ranny mężczyzna został zawieziony do szpitala.

– To nie była pierwsza awantura w tym domu. A sprawa zakończyła się tak jak się zakończyła. Młody mężczyzna najprawdopodobniej w obronie matki chwycił za nóż i zadał kilka ran w okolicy klatki piersiowej, a teraz za to odpowie – poinformował nadkom. Artur Bartczak. 17-latek został zatrzymany i przewieziony do komendy, gdzie przedstawiono mu wstępny zarzut z art. 157 par. 1 kodeksu karnego, który mówi, że kto powoduje naruszenie czynności narządu ciała lub rozstrój zdrowia, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5. O tym jaki ostatecznie zostanie przedstawiony chłopakowi zarzut, będzie zależało od biegłego, który oceni uszczerbek na zdrowiu poszkodowanego.

JR

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *