JABŁONNA. Zaatakował nożem konkubenta matki

2016-02-03 12:10:08

W czwartkową noc 28 stycznia przy ul. Modlińskiej w Jabłonnie w jednym z domów doszło do kolejnej awantury domowej wywołanej przez alkohol. 17-letni Dominik chcąc stanąć w obronie matki, zadał kilkukrotnie ciosy nożem 31-letniemu konkubentowi. Nastolatek odpowie teraz przed sądem.

Do kolejnej w tym domu, rodzinnej awantury spowodowanej upojeniem alkoholowym, doszło tym razem w czwartek 28 stycznia około 2.00 w nocy. Podobno, bo to wciąż ustala policja, podczas czwartkowej libacji mężczyzna zaczął bić kobietę. 17-letni Dominik chcąc obronić matkę przed agresywnym konkubentem chwycił za nóż i zadał 6 ciosów nożem w okolicę klatki piersiowej i brzucha 31-letniego partnera jego matki.

– Patrolujący Jabłonnę patrol policyjny zauważył, jak z jednej z posesji wybiega młody człowiek. Policjanci postanowili zatrzymać chłopaka i dowiedzieć się, co się stało. Chłopak opowiedział, że doszło do domowej awantury pomiędzy jego matką, a konkubentem. 17-latek w trakcie tego zamieszania i zdenerwowania kilkukrotnie dźgnął nożem konkubenta i wybiegł z domu. Policjanci podjęli interwencję i potwierdzili to, co powiedział młody człowiek – poinformował nadkom. Artur Bartczak, oficer prasowy z Komendy Powiatowej Policji w Legionowie. Funkcjonariusze na widok zakrwawionego mężczyzny natychmiast wezwali karetkę pogotowia. Jak się potem okazało, mężczyzna miał zadanych 6 powierzchownych ran nożem w okolicach klatki piersiowej i brzucha. 34-letnia kobieta, matka 17-letniego Dominika, jak i 31-latek znajdowali się pod wpływem alkoholu, a ranny mężczyzna został zawieziony do szpitala.

– To nie była pierwsza awantura w tym domu. A sprawa zakończyła się tak jak się zakończyła. Młody mężczyzna najprawdopodobniej w obronie matki chwycił za nóż i zadał kilka ran w okolicy klatki piersiowej, a teraz za to odpowie – poinformował nadkom. Artur Bartczak. 17-latek został zatrzymany i przewieziony do komendy, gdzie przedstawiono mu wstępny zarzut z art. 157 par. 1 kodeksu karnego, który mówi, że kto powoduje naruszenie czynności narządu ciała lub rozstrój zdrowia, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5. O tym jaki ostatecznie zostanie przedstawiony chłopakowi zarzut, będzie zależało od biegłego, który oceni uszczerbek na zdrowiu poszkodowanego.

JR

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *