Facebook


JABŁONNA. Żołnierz zabarykadował się w domu z bronią w ręku

2016-11-04 1:09:21

W czwartek 3 listopada tuż po godzinie 9 policja, pogotowie, jak i strażacy zostali postawieni w stan gotowości. Wojewódzkie Centrum Powiadamiania Ratunkowego dostało zgłoszenie o mężczyźnie, który zabarykadował się w domu z bronią palną w ręku jednocześnie wykrzykując, że wyrządzi krzywdę swojej rodzinie.

Sytuacja wyglądała bardzo poważnie. Prawdopodobnie mężczyzna, chciał popełnić samobójstwo, ale tak naprawdę nie wiadome było, do czego jeszcze może być zdolny. Z pierwszych doniesień medialnych wynikało, że najprawdopodobniej żołnierz zabarykadował się z rodziną we własnym domu. Jednak rzeczniczka powiatowej policji podkom. Emila Kuligowska nie potwierdza tych informacji, jak i tego, że mężczyzna jest żołnierzem. – Mężczyzna z całą pewnością potrzebował pomocy, ale nikomu krzywdy nie zamierzał zrobić. Dlatego nie ma tu mowy o osobie, która popełniła jakieś przestępstwo – dodała policjantka.

– W czwartek 3 listopada ok. 9.10 otrzymaliśmy informację z Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego, że w Jabłonnie w jednym z domów przy ul. Słoneczna Polana przebywa mężczyzna, który może mieć myśli samobójcze i w domu może znajdować się broń – poinformowała podkom. Emila Kuligowska z KPP Legionowo. Na miejsce udały się załogi policji, dwa zastępy strażaków z JRG Legionowo i OSP Jabłonna oraz zespół ratownictwa medycznego. Policjanci na miejsce sprowadzili negocjatora, który przez ponad dwie godziny, namawiał mężczyznę do otwarcia drzwi. Do Jabłonny przybyła również żandarmeria wojskowa. Po długim czasie mężczyzna postanowił się poddać. – Mężczyzna trafił pod opiekę zespołu ratownictwa medycznego. Nic nie zagrażało jego sąsiadom – dodała podkom. Emila Kuligowska, która dodała, że mężczyźnie najprawdopodobniej nie zostaną przedstawione żadne zarzuty, gdyż na chwilę obecną nie popełnił on żadnego przestępstwa.

DB

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *