Jak chronić skórę po wykonaniu zabiegu z zakresu medycyny estetycznej?
2019-04-19 6:01:50
Wśród zabiegów medycyny estetycznej znajduje się wiele różnorodnych metod. Do tej kategorii zalicza się zarówno eksfoliację kwasami, jak i mezoterapię igłową, kurację z osoczem bogatopłytkowym, botox czy elektrokoagulację. We wspomnianych metodach wykorzystuje się różnego typu aparatury i preparaty ze składnikami aktywnymi. W związku z tym, niekiedy konkretne zabiegi znajdują zastosowanie przy redukowaniu odmiennych niedoskonałości cery. Nie oznacza to jednak, że nie mają one cech wspólnych. W przypadku korzystania z usług gabinetu medycyny estetycznej zawsze ważne jest to, aby postępować zgodnie z zaleceniami lekarza lub kosmetologa. A już w szczególności, żeby przestrzegać zasad dotyczących ochrony skóry w obszarze zabiegowym.
Pielęgnacja domowa i staranna fotoprotekcja
Coraz częściej można usłyszeć lub przeczytać o tym, że do pielęgnacji skóry w warunkach domowych warto używać kosmetyków zawierających naturalne składniki. Takie preparaty powinny być też dostosowane do indywidualnych potrzeb cery każdej i każdego z nas. A już w szczególności kwestie te mają duże znaczenie, gdy zdecydujemy się na zabiegi z zakresu medycyny estetycznej. W takich okolicznościach właściwa pielęgnacja domowa zapewnia nie tylko spotęgowanie efektów terapii gabinetowej, ale także ochronę przed niekorzystnym działaniem czynników zewnętrznych. Co więcej, po wykonaniu zabiegu w klinice medycyny estetycznej skóra jest zazwyczaj bardziej podatna na wszelkiego rodzaju podrażnienia. Dlatego wysoce niewskazane jest stosowanie preparatów, które zawierają w swoim składzie m.in. etanol.
W ramach codziennej pielęgnacji domowej warto też pamiętać o starannej fotoprotekcji obszaru poddawanego kuracji. Częstym zaleceniem kosmetologa bądź lekarza jest zarówno stosowanie kremów z wysokim filtrem UV (SPF minimum na poziomie 50), jak i nawet unikanie ekspozycji skóry na działanie promieni słonecznych (np. opalania się). Natomiast w okresie silnego działania słońca przeprowadzenie niektórych zabiegów z zakresu medycyny estetycznej w ogóle nie będzie możliwe. Istnieje wtedy zbyt duże ryzyko wystąpienia nieestetycznych zmian, np. przebarwień.
Co zapewniają zabiegi równoważąco-ochronne?
We współczesnych klinikach urody przeprowadzane są nie tylko nieco intensywniejsze zabiegi, określane często ogólnie „medycyną estetyczną”, ale też delikatniejsze kuracje pielęgnacyjne, które pozwalają np. na przyspieszenie procesów odpowiedzialnych za regenerację skóry. Jedną ze wspomnianych metod jest Microbiome Pro Care. Co ciekawe, taki zabieg znajduje zastosowanie m.in. po wcześniejszym przeprowadzeniu kuracji z zakresu medycyny estetycznej.
Microbiome Pro Care wykazuje działanie równoważąco-ochronne, intensywnie nawilża skórę oraz koi ewentualne podrażnienia. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu innowacyjnego preparatu, który zawiera m.in. probiotyki, oczar wirginijski oraz kwasy – mlekowy i hialuronowy. Oprócz działania regenerującego, nawilżającego i łagodzącego, Microbiome Pro Care zwiększa również odporność skóry w obszarze zabiegowym na niekorzystne działanie czynników zewnętrznych. Ponadto, z tej kuracji mogą nawet skorzystać osoby z cerą wrażliwą, problematyczną, dysfunkcyjną oraz płytko unaczynioną.
Artykuł przygotowany na podstawie materiałów udostępnionych przez gabinet Qclinique.