Jak dobrać zegarek do stylizacji?

2018-11-28 12:04:42
Dawniej zegarki były do siebie dość podobne i trudno było znaleźć model odbiegający od zasad klasycznej elegancji. Dziś wybór jest wprost ogromny – od sportowych, bardzo futurystycznych opcji, aż po minimalistyczne lub wykonane z… drewna.

 

Nic dziwnego, że także dobieranie zegarka do stylizacji stało się znacznie bardziej skomplikowanym zadaniem. Jak wybrać zegarek, by pasował i ciekawie komponował się z ubraniami i innymi dodatkami?

Klasyczne dopasowanie

Do eleganckich ubrań zawsze pasują klasyczne zegarki – męskie o niezbyt wielkich tarczach i damskie o nieco większych (lub przeciwnie, całkiem malutkich). Warto zwrócić uwagę, by kolor skóry paska był spójny z odcieniami innych skórzanych akcesoriów. To prosta, ale niezłomna zasada – o ile oczywiście nie chodzi o przełamanie zasad i rutyny. Z kolei image klasycznego sportowca wymaga zegarka elektronicznego, względnie nawigacyjnego, typu smart watch – zależnie od tego, jak bardzo nowoczesny pragnie wydać się sportowiec.

Szczypta ekstrawagancji

Dobieranie zegarka tak, by stylistycznie pasował do koncepcji stroju to zawsze bezpieczna opcja. Sportowy zegarek do sportowych ubrań, elegancki do biznesowego zestawu. Niektórzy lubią jednak iść od prąd. Do tego najlepiej nadają się lekkie zegarki o beztroskim designie, na przykład z parcianymi paskami lub wykonane z silikonu w jaskrawym kolorze, jak Ice Watch. Takie połączenia wymagają nieco modowej odwagi, jednak w dzisiejszych czasach raczej nie szokują. Warto więc od czasu do czasu złamać zasady, zakładając nieco bardziej niezwykły zegarek.

Uniwersalny minimalizm

Za każdym razem, kiedy dobór zegarka do konkretnej stylizacji budzi niepewność, warto kierować się bardzo prostą zasadą – minimalizm pasuje zawsze. Niezależnie od tego, czy strój jest elegancki i klasyczny, czy bardzo nowoczesny i nieco nonszalancki, prosty, monochromatyczny i nieprzekombinowany zegarek sprawdzi się wspaniale. Dlatego w ofercie sklepów internetowych (na przykład www.czaszegarkow.pl) nie brakuje opcji minimalistycznych. Oprócz oczywistej uniwersalności, przemawia za nimi także fakt, że są bardzo modne. Już od dłuższego czasu trendy odchodzą od skomplikowanych zegarków przypominających raczej małe centra dowodzenia statkiem kosmicznym. Ich miejsce zajmują czasomierze skromne stylistycznie i pasujące do niemal wszystkiego.

Komentarze

2 komentarze

  1. Maya odpowiedz

    A ja mam taką zasadę, że skórzane akcesoria pasują do wszystkiego.Takie b. uniwersalne modele ma Jordan Kerr, mam trzy zegarki i dobrze się noszą

    1. kiooo odpowiedz

      mam taki złotawy jordan kerr 😀 uwielbiam go <3 najczesciej nosze wlasnie jego

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *