Jak korzystnie sprzedać obraz?

2018-07-17 6:01:12

Zamierzasz sprzedać obraz? I nie wiesz, w jaki sposób zrobisz to najlepiej? Wszystko zależy od tego, na czym zależy ci najbardziej. Na wysokiej cenie sprzedaży, czy może na tym, aby szybko sprzedać ten przedmiot. Do wyboru masz: internet, dom aukcyjny, galerię, albo targi sztuki. Poznaj plusy i minusy tych rozwiązań.

materiał zewnętrzny

 

 

Internet tutaj kupisz wszystko

Zapewne każdy, kto chce sprzedać przedmiot, którego już nie używa, albo jest on mu po prostu nie potrzebny, w pierwszej kolejności pomyślał o tym, aby wystawić go na aukcji w internecie. Jeżeli sprzedajesz obraz, to możesz to zrobić na jednej z internetowych platform sprzedażowych. Możesz mieć wówczas pewność, że trafi on do szerokiego grona odbiorców.

Jednak, jeżeli nie zajmujesz się sprzedażą dzieł sztuki, lub nie masz wiedzy na ten temat, możesz mieć problem z właściwym oszacowaniem wartości swojego obrazu. Ekspert natomiast weźmie pod uwagę jego: autentyczność, autorstwo, pochodzenie, czas powstania, cechy fizyczne, a także to, czy wpisuje się w aktualne trendy sprzedażowe. A następnie przypisze mu odpowiednią wartość.

Nie zależy ci na szybkiej sprzedaży, chcesz jednak, aby obraz został kupiony za tyle, ile rzeczywiście jest wart, poproś o pomoc specjalistów.

Sprzedaż obrazów w domu aukcyjnym

Jeżeli zdecydujemy się na to rozwiązanie, to możemy mieć pewność, że nasze płótno zostanie przejęte przez odpowiednie ręce. Ludzi, którzy z tą materią mają codzienny kontakt. Przy okazji można też skorzystać z innych usług, które proponuje dany punkt. Jeżeli pojawi się taka potrzeba, twój obraz może zostać odpowiednio wyczyszczony, zakonserwowany i zyska nową, stosowną do jego wartości ramę. Dzięki temu jego cena może wzrosnąć jeszcze bardziej.

Wystaw obraz w galerii albo na targach

Jak sprzedać obraz, kiedy nie zależy nam na czasie? Odpowiedź brzmi: w galerii. Choć może kupiec nie znajdzie się tak szybko, jak w przypadku sprzedaży płótna przez internet. I nie trafi do aż tak szerokiego grona odbiorców, to jednak możemy mieć pewność, że jego wyceną zajmie się fachowiec. Warto jednak mieć świadomość pewnej zależności. Na aukcjach osiąga się wyższą cenę, niż ta, za którą sprzedaje się dany model.

Kolejną możliwością są targi. Kiedy pozbywasz się obrazu w ten sposób, to tak naprawdę bardzo dużo zależy od ciebie. Po twojej stronie jest konserwacja obrazu i jego reklama. Jednak i ta forma może przynieść pożądany skutek.

materiał zewnętrzny

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *