Jak lokalizować telefon i do czego może się nam to przydać?

2020-02-11 1:07:37

Nowoczesne telefony komórkowe są dzisiaj niemal wszechobecne – posługują się nimi zarówno osoby młode i dzieci, jak i seniorzy. Smartfony zdominowały rynek i dziś stanowią ogromną i niezwykle ważną gałąź rynku telekomunikacyjnego. Najlepsze sprzęty nierzadko kosztują nawet kilka tysięcy złotych – logiczne więc, że noszone w kieszeniach czy torbach telefony stały się łakomym kąskiem chociażby dla złodziei i kieszonkowców. Smartfony stały się także problemowe dla rodziców, którzy nie są w stanie kontrolować internetowej aktywności swoich pociech.

 

Straciłeś telefon? To nie koniec świata!

 

Chyba każdemu użytkownikowi telefonu jest znane to krótkie uczucie paniki, w którym nie możemy znaleźć naszego telefonu w kieszeni lub torebce. Niestety nie zawsze udaje nam się ostatecznie znaleźć nasz smartfon – gubimy je lub wpadają one w ręce złodziei. Jak się wówczas zachować? Kluczowa jest przede wszystkim szybkość działania – nasz smartfon to bardzo często kopalnia wiedzy i informacji na nasz temat. Mamy w nich podpięte portale społecznościowe, konta bankowe czy skrzynki mailowe. Cenne dla nas są także nasze kontakty, zdjęcia czy filmy. Warto więc od razu zgłosić zgubienie telefonu na policji i cofnąć mu autoryzację we wszelkich serwisach i bankach. Warto też sprawdzić możliwość lokalizacji utraconego telefonu. Część urządzeń oferuje zarówno namierzenie naszego sprzętu, jak i jego zdalne zablokowanie. Uzyskane w ten sposób informacje mogą nam pomóc w odzyskaniu naszego smartfonu. Na co dzień pamiętać należy także o elementarnych zasadach bezpieczeństwa – blokadzie ekranu czy kilkustopniowej weryfikacji logowania. Pamiętajmy, że w gruncie rzeczy to tylko przedmiot – odpowiednio zachowane środki ostrożności powinny oszczędzić nam niemiłych sytuacji.

 

Ufaj, lecz kontroluj! – sprawdź zdalnie telefon dziecka

 

Rewolucja technologiczna objęła także najmłodszych – smartfonami z dostępem do sieci posługują się obecnie nawet kilkuletnie dzieci. Wiąże się to z różnego zagrożeniami dla najmłodszych – warto więc mieć pod kontrolą telefon swojej pociechy. Dzieci często jednak nie chcą dobrowolnie się jej poddawać i zdarza im się kłamać – wówczas nieźle sprawdzić mogą się aplikacje szpiegowskie. Jedną z ciekawszych znajdziemy pod adresem i-mobi.pl Po rejestracji i opłaceniu usługi mamy możliwość zainstalowania specjalnej aplikacji (odpowiednie oprogramowanie należy zainstalować również na śledzonym telefonie). Zyskujemy wówczas dostęp do lokalizacji urządzenia, kopii SMS i bilingów telefonu, który sprawdzamy. Jest to wygodna opcja, która skierowana jest właśnie do zmartwionych rodziców.

 

Dzisiejsza technologia to więc nie tylko zagrożenia i zasadzki na użytkownika – dzięki nowym technologiom jak GPS i aplikacje mobilne jesteśmy też w stanie przeciwdziałać i zapobiegać przykrym zdarzeniom. Możemy też sprawdzić telefon dziecka, które samo nie jest jeszcze w stanie rozpoznać wszystkich zagrożeń płynących z używania telefonu.

 

Uważajcie na te pułapki

 

Skoro już jesteśmy przy temacie namierzania telefonów, warto ostrzec przyszłych potencjalnych użytkowników tego sposobu, przed fałszerzami, oszustami i złodziejami, których w Internecie jest całkiem sporo. Ich oszustwa polegają na proponowaniu lokalizacji za pomocą numeru telefonu, co oczywiście jest niemożliwe. Drugim ich sposobem jest hasło „darmowa lokalizacja”, która robi się bajońsko droga zaraz po skorzystaniu z jej „dobrodziejstwa”. Jeśli ktoś nie wie, jak zlokalizować telefon i to w zasadzie jego pierwszy raz, to może dać się na to nabrać. Dlatego warto wiedzieć, że lokalizowanie po numerze telefonu to działania zarezerwowane dla policji i służb specjalnych, a zrobienie tego na podrzędnej stronie internetowej nie jest możliwe. ZAWSZE uważajcie na siebie w Internecie!

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *