Facebook

Jak lokalizować telefon i do czego może się nam to przydać?

2020-02-11 1:07:37
Nowoczesne telefony komórkowe są dzisiaj niemal wszechobecne – posługują się nimi zarówno osoby młode i dzieci, jak i seniorzy. Smartfony zdominowały rynek i dziś stanowią ogromną i niezwykle ważną gałąź rynku telekomunikacyjnego. Najlepsze sprzęty nierzadko kosztują nawet kilka tysięcy złotych – logiczne więc, że noszone w kieszeniach czy torbach telefony stały się łakomym kąskiem chociażby dla złodziei i kieszonkowców. Smartfony stały się także problemowe dla rodziców, którzy nie są w stanie kontrolować internetowej aktywności swoich pociech.

 

Straciłeś telefon? To nie koniec świata!

Chyba każdemu użytkownikowi telefonu jest znane to krótkie uczucie paniki, w którym nie możemy znaleźć naszego telefonu w kieszeni lub torebce. Niestety nie zawsze udaje nam się ostatecznie znaleźć nasz smartfon – gubimy je lub wpadają one w ręce złodziei. Jak się wówczas zachować? Kluczowa jest przede wszystkim szybkość działania – nasz smartfon to bardzo często kopalnia wiedzy i informacji na nasz temat. Mamy w nich podpięte portale społecznościowe, konta bankowe czy skrzynki mailowe. Cenne dla nas są także nasze kontakty, zdjęcia czy filmy. Warto więc od razu zgłosić zgubienie telefonu na policji i cofnąć mu autoryzację we wszelkich serwisach i bankach. Warto też sprawdzić możliwość lokalizacji utraconego telefonu. Część urządzeń oferuje zarówno namierzenie naszego sprzętu, jak i jego zdalne zablokowanie. Uzyskane w ten sposób informacje mogą nam pomóc w odzyskaniu naszego smartfona. Na co dzień pamiętać należy także o elementarnych zasadach bezpieczeństwa – blokadzie ekranu czy kilkustopniowej weryfikacji logowania. Pamiętajmy., że w gruncie rzeczy to tylko przedmiot – odpowiednio zachowane środki ostrożności powinny oszczędzić nam niemiłych sytuacji.

Ufaj lecz kontroluj! – sprawdź zdalnie telefon dziecka

Rewolucja technologiczna objęła także najmłodszych – smartfonami z dostępem do sieci posługują się obecnie nawet kilkuletnie dzieci. Wiąże się to z różnego zagrożeniami dla najmłodszych – warto więc mieć pod kontrolą telefon swojej pociechy. Dzieci często jednak nie chcą dobrowolnie się jej poddawać i zdarza im się kłamać – wówczas nieźle sprawdzić mogą się aplikacje szpiegowskie. Jedną z ciekawszych znajdziemy pod adresem https://www.i-mobi.pl/. Po rejestracji i opłaceniu usługi mamy możliwość zainstalowania specjalnej aplikacji (odpowiednie oprogramowanie należy zainstalować również na śledzonym telefonie). Zyskujemy wówczas dostęp do lokalizacji urządzenia, kopii SMS i bilingów telefonu, który sprawdzamy. Jest to wygodna opcja, która skierowana jest właśnie do zmartwionych rodziców.

Dzisiejsza technologia to więc nie tylko zagrożenia i zasadzki na użytkownika – dzięki nowym technologiom jak GPS i aplikacje mobilne jesteśmy też w stanie przeciwdziałać i zapobiegać przykrym zdarzeniom. Możemy też sprawdzić telefon dziecka, które samo nie jest jeszcze w stanie rozpoznać wszystkich zagrożeń płynących z używania telefonu.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *