Jak nie przepłacić za taksówkę w Warszawie?

2018-05-29 6:45:20

Ceny taksówek w Warszawie mogą być naprawdę spore. Są jednak sposoby, aby ochronić się przed wysokimi wydatkami za przejazdy. Jak znaleźć tanie taxi w stolicy? Zapraszamy do sprawdzenia!

 

materiał zewnętrzny

Taksówka często jest niezbędna, gdy chcemy się gdzieś szybko dostać, ale nie mamy własnego samochodu albo nie możemy obecnie z niego skorzystać. W Warszawie możemy jeździć zarówno z korporacjami taksówkarskimi, jak również możemy natknąć się na różne inne oferty, na przykład na przewozy osób, możemy korzystać z aplikacji takich jak Uber. Wybór jest spory, ale jak wybrać taki przejazd, który będzie kosztował nas najmniej?

Uwaga na fałszywe taksówki!

Jeśli chcemy ustrzec się przed przewozami, które są bardzo drogie, powinniśmy przede wszystkim uważać na fałszywe taksówki, czyli na osoby, które podszywają się pod taxi, ale oferują przewozy osób – znacznie droższe niż przejazdy taksówkami. Jak możemy rozpoznać taką fałszywą taksówkę? Przede wszystkim powinniśmy sprawdzić, czy posiada odpowiednie oznaczenia. Taksówka powinna mieć swój numer, powinna posiadać kogut, cennik wywieszony na oknie, taksometr. Na podejrzane taksówki możemy natknąć się głównie na postojach – jeśli chcemy mieć pewność, że oferta będzie bezpieczna, zamówmy taksówkę on-line albo telefonicznie.

Sprawdź ceny taxi on-line

Korporacje taksówkarskie oraz aplikacje mają różne cenniki, dlatego warto sprawdzić ceny, jeśli chcemy zapłacić najmniej. Jeśli chodzi o taxi w Warszawie, ceny naprawdę mogą różnić się nawet o kilka złotych za przejechany kilometr. Aby je sprawdzić, możemy zadzwonić do korporacji i poprosić o wycenę, ale możemy również skorzystać ze specjalnych aplikacji czy stron internetowych, na których podliczymy cenę. Pamiętajmy też o tym, że za taksówkę zapłacimy więcej w nocy oraz w święta, a także wtedy, gdy będziemy chcieli dojechać poza miasto – wtedy będzie naliczana opłata za inną strefę. Zatem za dojazdy taksówkami wcale nie musimy płacić bardzo dużo – także w stolicy znajdziemy wiele korzystnych ofert, wystarczy tylko ich poszukać!

materiał zewnętrzny

Komentarze

10 komentarzy

 1. Diana odpowiedz

  Świat idzie do przodu,mimo korony nie czeka na nas.Ceny w górę zamiast w dół taki jest rynek koszta koszta koszta.Kiedys lubiłam Ele ale cena z 2,40 na 3zł 🙁 przesada zwłaszcza po epidemii każdy liczy złotówki.Pokazała się nowa firma za 1,70zł Tanie Taxi Polska i są to taksówki a nie coś podobnego do taxi.Numer łatwy bo 666-666-658 a jest i aplikacja.Pobrałam ja ze strony Tanie-taxi.com chodzi dobrze nie muli.Tej firmy zabrakło w rankingu i za rok pewnie się pojawi.

 2. Joanna19 odpowiedz

  Na tą chwilę nie ma tańszej niż Tanie Taxi Polska mają w Warszawie cenę 1,70zł numer banalny 666 666 658 samochody nowe i jest to prawdziwe taxi a nie “taxi” ja się przekonałam do aplikacji.Pobrałam ze strony Tanie-taxi.com i jeżdżę z rabatem 15%

 3. Kalinowska Magda odpowiedz

  Seven taxi ma 1,20 za kilometr .Taką jechałam w Warszawie.

 4. Kalinowska Magda odpowiedz

  SEVEN 1,20 za kilometr .Taką jechałam w Warszawie.

 5. Roman odpowiedz

  Najlepsi są najtansi Tanie Taxi 666 666 651 flota z 2019 cena 1,50zl za km i znasz cenę z góry czego nie mają inne firmy.Zawsze byli na czas i jeździsz Nowym BMW Full opcji.Do tego super aplikacja Tanie-taxi.com

 6. Taxiways odpowiedz

  Ja się zawsze staram sprawdzić koszt przejazdu w porównywarce cen taksówek i wiem, że nie przepłacam.

 7. Krzysiuino odpowiedz

  Jak nie przepłacić? Może po prostu porównać ceny 😉 Ja jeżdżę z Glob Cab Taxi już dłuższy czas i nigdy mnie nie naciągnęli na niepotrzebne koszty. A z kierowcami można i pogadać i pomilczeć.

 8. Aneta odpowiedz

  ja jeżdżę z opti taxi i nie przepłacam. Wybieram trasę i wiem od razu ile zapłacę i nigdy mniej czy więcej nie wychodzi. A w Warszawie kierowcy normlnych takówek tylko czekają aby zedrzeć z klientów jak najwięcej kasy

 9. Mery odpowiedz

  Gdyby taksówkarze byli uczciwi takie artykuły by się nie pojawiały

 10. Maciej odpowiedz

  Tylko Uber!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *