Jak się mieszka na Wilanowie?

2020-12-30 11:48:10
Jesteś tuż przed podjęciem jednej z ważniejszych życiowych decyzji i zamierzasz kupić lub wynająć mieszkanie w Warszawie? Wahasz się nad lokalizacją i rozważasz może stołeczny Wilanów? Ten tekst może Ci pomóc. Opowiemy Ci w telegraficznym skrócie, jak się mieszka na Wilanowie.

 

Co Cię czeka, jeśli kupisz nowe mieszkanie na Wilanowie?

Wilanów to dzielnica położona w lewobrzeżnej części Warszawy. Ten rejon miasta ma do zaoferowania sporo ciekawych placówek sportowych, kulturalnych, handlowych i usługowych, a także terenów zielonych oraz coraz lepszą sieć połączeń komunikacyjnych. Nic zatem dziwnego, że wciąż powstają tam nowe inwestycje mieszkaniowe. Budują renomowani developerzy – Polnord, Robyg, Dor Group.

Czy warto zdecydować się na mieszkanie na Wilanowie?

Infrastruktura medyczna na Wilanowie

Mieszkając w Wilanowie, będziesz miał niedaleko do prywatnego szpitala Medicover. Znajduje się on przy Alei Rzeczypospolitej – w pobliżu Wilanowskich Błoni. Podobnie jak w innych, dużych placówkach tej sieci, czeka tam na Ciebie specjalistyczna opieka w zakresie: dermatologii, ginekologii, laryngologii, okulistyki czy ortopedii. Do Twojej dyspozycji są także lekarze interniści. Przy tej samej ulicy znajduje się także Centrum Medycznie CMP. Na ulicy Sarmackiej 10 znajduje się z kolei Przychodnia Wilanów. Na terenie dzielnicy znajduje się również kilkadziesiąt aptek. Są one dostępne oczywiście we wspomnianych przed chwilą przychodniach. Większość z nich znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie nowych mieszkań na Wilanowie. Niedaleko Medicover powstaje osiedle Infinity Wilanów Dor Group, a Robyg wybudował osiedle Młody Wilanów.

Edukacja – Wilanów

Na terenie dzielnicy znajduje się mnóstwo placówek edukacyjnych. Zdecydowana większość przedszkoli jest państwowa, jednak na Wilanowie znajdą się też placówki prywatne. Przykładami renomowanych placówek mogą być Przedszkole Numer Jeden oraz Kid’s Academy czy Happy PreSchool, które kładą spory nacisk na szybki początek nauki języków obcych. Ponadto na Wilanowie znajdują się 4 państwowe szkoły podstawowe – nr 169, 300, 358 i 400, a także 4 szkoły prywatne.

Rozrywka na terenie Wilanowa

Nikt, kto zdecyduje się na zamieszkanie w Wilanowie, nie będzie mógł narzekać na brak dostępnych w pobliżu zajęć, na które może uczęszczać w czasie wolnym. W dzielnicy znajduje się bowiem m.in. centrum biznesowo-kulturalne Royal Wilanów (ul. Klimczaka 1). Na jego terenie znajduje się mnóstwo ciekawie zagospodarowanej przestrzeni. Można tam spędzić czas grając w mini-golfa, korzystając z wielu placów zabaw albo wziąć udział w jednym z wielu organizowanych w tym miejscu eventów. Normą są częste koncerty, festyny i inne imprezy dla całych rodzin. To miejsce zawsze tętni życiem! Jeśli lubisz częste seanse filmowe, to w Wilanowie poczujesz się jak ryba w wodzie. W galerii Wilanów znajduje się bowiem Cinema City (Powsińska 31), a na terenie wspomnianego Royal Wilanów często organizowane jest kino plenerowe. Warto wspomnieć także o Sali Zabaw Fikołki w ALTO Wilanów (Aleja Rzeczypospolitej 14). Wizyta w tym miejscu jest dla dzieciaków olbrzymią frajdą!

Handel i gastronomia

Jak każda rozwinięta dzielnica, Wilanów oferuje dostęp do wielu dyskontów, supermarketów i mniejszych sklepów. Bez problemu można więc zrobić tam zakupy w sklepach, takich jak: Biedronka, Carrefour czy Żabka. Jeśli chodzi o restauracje, to w okolicy nowych mieszkań na Wilanowie znajdują się restauracje oferujące wszystkie smaki świata. Do czołówki zaliczane są: gruzińska restauracja Chinkalnia (Zygmunta Vogla 28), oferująca kuchnię syczuańską Dynasty Chinese (Aleksandra Gieysztora 2/lok.150 U4) czy wietnamskie Zamigo (Aleksandra Gieysztora 2). Warto zajrzeć także oferującego zróżnicowaną kuchnię Bistro Dobre z Lasu (Kazachska 1).

Sport na Wilanowie

Za ośrodki sportowe na terenie dzielnicy odpowiada Centrum Sportu Wilanów (Wiertnicza 26A). Do dyspozycji mieszkańców jest kilkanaście obiektów z ramienia tego stowarzyszenia. Mowa tu o 2 basenach, 3 halach sportowych, 3 kompleksach boiskowych oraz lodowisku. Aktywnie można także spędzić czas na terenie Royal Wilanów, gdzie dostępna jest m.in. plenerowa siłownia, wiele boisk czy ścianka wspinaczkowa.

Jeśli zastanawiasz się więc, jak mieszka się w Wilanowie, to mamy nadzieję, że ten tekst w jakiś sposób odpowiedział Ci na to pytanie. Nowe mieszkania na Wilanowie na nowoczesnych osiedlach powstają w szybkim tempie, a ich mieszkańcy nie narzekają na nudę. Warto zaznaczyć także, że na terenie dzielnicy jest bardzo bezpiecznie – od lat dzielnica prowadzi w rankingach rejonów, w których popełnianych jest najmniej przestępstw w Warszawie.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *