Jak szybko i tanio wypożyczyć samochód w Warszawie?

2019-01-22 1:07:07
Warszawa jest dużym miastem, dlatego najwygodniej poruszać się po niej samochodem. Dzięki temu nie trzeba marnować czasu na czekanie na komunikację miejską czy taksówkę. Jednym ze sprawdzonych rozwiązań jest wypożyczenie samochodu, dzięki któremu można dostać się w każdy zakątek miasta.

 

Wynajem auta – jakie formalności?

Auto może wynająć wyłącznie osoba, która ma prawo jazdy od przynajmniej roku. Ponadto w większości wypożyczalni, np. http://carfree.pl/ jednym z wymogów jest ukończenie 21 roku życia. Jeśli klient ma obywatelstwo polskie, to nie ma konieczności wpłacania kaucji. Do wynajęcia samochodu wymagane jest okazanie prawa jazdy oraz innego dokumentu, np. paszportu lub dowodu osobistego. Ponadto należy uiścić określoną opłatę, a podczas odbioru auta podpisać umowę i protokół przekazania pojazdu. Za dodatkową opłatą można wypożyczyć także foteliki dla dzieci czy GPS.

Kto może prowadzić wynajęte auto?

Wynajęte auto może być prowadzone nie tylko przez osobę, która podpisała umowę, ale także przez innego kierowcę. Ważne jest to, aby kierujący miał prawo jazdy przez minimum rok oraz ukończył 21 lat. Dodatkowego kierowcę należy zgłosić podczas dokonywania rezerwacji online lub telefonicznej. Wówczas podczas odbioru pojazdu taka osoba również musi przedstawić wymagane dokumenty.

Wynajem auta – co warto wiedzieć?

Wypożyczalnia może podstawić wynajęty samochód w dowolne, wybrane przez klienta miejsce. W niektórych lokalizacjach, np. na lotnisku w Warszawie, podstawienie pojazdu jest darmowe. W innym miejscach koszt podstawienia zależy od tego, jak długi jest czas rezerwacji samochodu. Wynajem pojazdu zawsze można przedłużyć, ale należy pamiętać, aby poinformować o tym konsultanta przynajmniej dzień przed terminem wskazanym w umowie. Zapoznaj się również z artykułem “Jak wypożyczyć samochód na lotnisku? Porady krok po kroku i opinie ekspertów z Carfree“.

Samochody należące do wypożyczalni zawsze są ubezpieczone, dlatego w razie kolizji, użytkownik auta nie jest obciążany kosztami naprawy – jest to możliwe dzięki dodatkowemu ubezpieczeniu, które znosi udział w szkodzie. Jeśli dojdzie do kolizji lub awarii, skutkującej unieruchomieniem auta, klient ma prawo do samochodu zastępczego.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *