Jak uzyskać muskularne ciało?

2017-09-21 12:36:21

Wielu mężczyzn marzy o tym, by mieć muskularne ciało. Uzyskanie muskulatury wymaga cierpliwości, wytrwałości i systematycznej pracy. Należy też przestrzegać pewnych zasad.

 

 

Przede wszystkim nie wolno zmuszać ciała do nadmiernego wysiłku, gdyż może to skończyć się kontuzją, co w efekcie może zniechęcić do ćwiczeń. Należy zapewnić ciału właściwy odpoczynek oraz regenerację mięśni. Najlepiej trenować dwa lub trzy razy w tygodniu. Konieczny jest też odpowiedni sprzęt – hantle, sztangi, ławeczki do ćwiczeń, atlas do ćwiczeń – bez takich sprzętów nie uzyskamy oczekiwanych efektów.

Jeżeli nie posiadamy takiego sprzętu w domu, warto zapisać się na siłownię. Tam będziemy mogli skorzystać ze wszystkich urządzeń, dzięki którym można uzyskać muskularne ciało. Na siłowni możemy skorzystać też z fachowych porad i pomocy trenera, dzięki czemu będziemy mieć pewność, że prawidłowo wykonujemy wszystkie ćwiczenia.

Każdy trening musi być poprzedzony rozgrzewką, która przygotuje nasze mięśnie do wysiłku. Mogą to być przysiady, pompki, brzuszki, skłony tułowia oraz ćwiczenia rozciągające.

Aby uzyskać muskulaturę, należy trenować regularnie wszystkie partie mięśni. Warto ustalić sobie plan treningowy, wszystkie ćwiczenia należy wykonywać seriami. Treningi nie powinny trwać dłużej niż godzinę. Należy je zakończyć wykonaniem kilku ćwiczeń rozciągających.

Osoby, które z różnych powodów nie mogą lub nie chcą ćwiczyć na siłowni powinny pomyśleć o zakupie sprzętu do ćwiczeń do domu. Najlepiej sprawdzi się atlas do ćwiczeń. To wielofunkcyjny sprzęt do ćwiczeń, bardzo bezpieczny, polecany zwłaszcza osobom początkującym oraz osobom po urazach i kontuzjach. Do wykonywania ćwiczeń na atlasie nie potrzebujemy osoby asekurującej. Jednocześnie mamy pewność, że wszystkie ruchy wykonywane są prawidłowo.

Odpowiednia dieta

Duże znaczenie dla uzyskania muskulatury ma też dieta. Powinna dostarczać więcej energii, niż wynosi nasze dzienne zapotrzebowanie. Dlatego należy stopniowo zwiększać ilość spożywanych kalorii, osiągając poziom około 120% dziennego zapotrzebowania. Przede wszystkim trzeba zadbać o odpowiednią ilość węglowodanów w diecie.

Bardzo ważnym składnikiem diety jest też białko. Najlepszym źródłem białka są produkty zwierzęce (mleko i jego przetwory, mięso, jaja). W codziennej diecie nie powinno zabraknąć również tłuszczów. Źródłem najcenniejszych tłuszczów są oleje roślinne, ryby, orzechy, nasiona.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *