Facebook

Jak wybrać prawnika – co musisz na ten temat wiedzieć

2017-11-29 6:05:33

Wybór prawnika nie zawsze jest prosty. Są jednak pewne bardzo istotne kwestie, na które musimy zwrócić w tym aspekcie uwagę. Jakie to kwestie? Co będzie miało dla nas tutaj kluczowe znaczenie? Na te pytania między innymi, spróbujemy znaleźć odpowiedzi w naszym poniższym artykule.

Przede wszystkim – określenie rodzaju sprawy

To, od czego powinniśmy zacząć nasze przygotowywania do wyboru odpowiedniego prawnika, to jasne określenie rodzaju sprawy, z którą się do niego zgłaszamy. Nie zawsze jest tak, że każdy prawnik podejmie się prowadzenia każdego rodzaju sprawy. Przykładowo, jeśli mamy sprawę dotyczącą e – commerce, to powinniśmy szukać specjalisty właśnie w tym zakresie. Z kolei jeśli nasza sprawa dotyczy np. prawa pracy, z całą pewnością nie udamy się z nią do prawnika, który specjalizuje się w sprawach karnych. Od takich podstawowych kwestii należy zacząć szukanie prawnika. To jednak nie wszystko, na co powinniśmy w tym aspekcie zwracać uwagę. Co zatem jeszcze będzie dla nas kluczowe?

Po drugie – lojalność oraz szczerość

Każda sprawa, z która zgłaszamy się do prawnika, jest bardzo indywidualna. Różne są czynniki, które będą w mniejszym lub większym stopniu definiowały jej złożoność. Przede wszystkim, jest to zwykle sprawa prywatna i tak też należy ją traktować. Między innymi z tego względu, prawników obowiązuje dochowywanie tajemnicy adwokackiej. Co to dokładnie oznacza? Chodzi przede wszystkim o to, aby informacje, które uzyska od nas jako od swoich klientów, nie były przekazywane osobom postronnym. Co więcej, prawnik nie ma prawa działać w żadnym wypadku na szkodę klienta. Za takie działanie grożą mu bardzo poważne konsekwencje, jak np. pozbawienie prawa do wykonywania zawodu, czy też skreślenie z listy adwokackiej. Dlatego tez nie mamy się czego obawiać, jeśli chodzi o zaufanie do prawnika. To z kolei bardzo ułatwia nawiązywanie z wybranym przez nas prawnikiem relacji opartej na wzajemnym zaufaniu. Taka relacja jest oczywiście podstawą do wygrania konkretnej sprawy.

Komentarze

1 komentarz

  1. MonitorPrawa odpowiedz

    Ważne żeby usługi prawnika polecały inne osoby wtedy można mu zaufać.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *