Jak wybrać prawnika – co musisz na ten temat wiedzieć

2017-11-29 6:05:33

Wybór prawnika nie zawsze jest prosty. Są jednak pewne bardzo istotne kwestie, na które musimy zwrócić w tym aspekcie uwagę. Jakie to kwestie? Co będzie miało dla nas tutaj kluczowe znaczenie? Na te pytania między innymi, spróbujemy znaleźć odpowiedzi w naszym poniższym artykule.

Przede wszystkim – określenie rodzaju sprawy

To, od czego powinniśmy zacząć nasze przygotowywania do wyboru odpowiedniego prawnika, to jasne określenie rodzaju sprawy, z którą się do niego zgłaszamy. Nie zawsze jest tak, że każdy prawnik podejmie się prowadzenia każdego rodzaju sprawy. Przykładowo, jeśli mamy sprawę dotyczącą e – commerce, to powinniśmy szukać specjalisty właśnie w tym zakresie. Z kolei jeśli nasza sprawa dotyczy np. prawa pracy, z całą pewnością nie udamy się z nią do prawnika, który specjalizuje się w sprawach karnych. Od takich podstawowych kwestii należy zacząć szukanie prawnika. To jednak nie wszystko, na co powinniśmy w tym aspekcie zwracać uwagę. Co zatem jeszcze będzie dla nas kluczowe?

Po drugie – lojalność oraz szczerość

Każda sprawa, z która zgłaszamy się do prawnika, jest bardzo indywidualna. Różne są czynniki, które będą w mniejszym lub większym stopniu definiowały jej złożoność. Przede wszystkim, jest to zwykle sprawa prywatna i tak też należy ją traktować. Między innymi z tego względu, prawników obowiązuje dochowywanie tajemnicy adwokackiej. Co to dokładnie oznacza? Chodzi przede wszystkim o to, aby informacje, które uzyska od nas jako od swoich klientów, nie były przekazywane osobom postronnym. Co więcej, prawnik nie ma prawa działać w żadnym wypadku na szkodę klienta. Za takie działanie grożą mu bardzo poważne konsekwencje, jak np. pozbawienie prawa do wykonywania zawodu, czy też skreślenie z listy adwokackiej. Dlatego tez nie mamy się czego obawiać, jeśli chodzi o zaufanie do prawnika. To z kolei bardzo ułatwia nawiązywanie z wybranym przez nas prawnikiem relacji opartej na wzajemnym zaufaniu. Taka relacja jest oczywiście podstawą do wygrania konkretnej sprawy.

Komentarze

1 komentarz

  1. MonitorPrawa odpowiedz

    Ważne żeby usługi prawnika polecały inne osoby wtedy można mu zaufać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *