Jak wyremontować łazienkę i nie zbankrutować? Czy ‘tania łazienka’ jest osiągana?

2019-07-18 12:48:52
Remont łazienki to wielka frajda, ale i wielkie wyzwanie. Jest to część remontu, która przeraża większość z nas. Remont łazienki jest dużym wyzwaniem organizacyjnym, ale również jest dużym wyzwaniem dla naszego budżetu. Czy jest możliwość, by zaoszczędzić na remoncie łazienki? Czy tanie łazienki to mit?

 

Koszt glazury i terakoty w trakcie remontu łazienki uchodzi za największy

Śmiało możemy powiedzieć, że glazura oraz terakota są największym wydatkiem w trakcie remontu łazienki. Mimo wszystko z pełną odpowiedzialnością możemy powiedzieć, że tanie łazienki, to nie łazienki pomalowane farbą olejną. Sposobem na obniżenie kosztów zakupu kafelków jest nieukładanie ich do samego sufitu. Ułóżmy kafelki do poziomu drzwi tam, gdzie chlapie woda. W miejscach, gdzie woda nie będzie się lała nie muszą być tak wysoko.

Trzeba się również zastanowić nad ilością dekorów. Jest to najkosztowniejsza część glazury. Rezygnacja z części dekorów na pewno będzie ulgą dla naszego portfela, a nasza tania łazienka zacznie być bardziej realna.

Glazura i terakota nadają charakter łazience

Glazura i terakota nadają styl łazience. To te dwa elementy determinują wygląd całego pomieszczenia. Czy to znaczy, że chcąc mieć elegancką, stylową łazienkę musimy kupować wszystko u najdroższych, najmodniejszych designerów? Tania łazienka również może być elegancka i stylowa. Jak to zrobić?

Ciekawych płytek jest bardzo dużo, tylko trzeba dobrze się rozejrzeć. Co to znaczy? Nie popadajmy w skrajności. Z jednej strony są bardzo drogie płytki, druga strona medalu, to zakup płytek w pierwszym markecie budowlanym, do którego wejdziemy. Jak szukać płytek, by zaoszczędzić?

Szukając płytek warto poświęcić temu trochę czasu. Warto pojeździć po sklepach i poszukać promocji. Dobrym pomysłem jest odwiedzenie outletów budowlanych. Tam również możemy znaleźć ciekawe kolekcje, których cena nie zwala z nóg. Jest jeszcze jeden sposób, który jest coraz bardziej popularny i przy dobrym przygotowaniu pozwala zaoszczędzić.

Oglądaj wyposażenie w sklepach i showroomach a kupuj je taniej przez internet

Zakupy przez internet. Jest to metoda, która pozwoli obniżyć koszty zakupu glazury oraz terakoty, ale tylko pod warunkiem, że dobrze się do tego zabierzemy.

Wybierając kafelki przez internet należy zwrócić uwagę na koszt dostawy. Pamiętajmy, że glazura ma swoja wagę i koszt dostawy może zniwelować pieniądze, które uda nam się zaoszczędzić na cenie metra glazury. Jest już coraz więcej dostawców, którzy przy zakupie większej ilości kafelków zapewniają dostawę darmową. I na takie oferty trzeba zwracać uwagę.

Zamawiaj taniej przez internet

Zamawiając przez internet trzeba bardzo uważać z kolorem. Tu trzeba na prawdę dobrze obliczyć ilość potrzebnych kafelków, gdyż zamówienie kilku kafelków, których nam zabraknie może być poważnym problemem. Przede wszystkim możemy nie uzyskać takiego samego odcienia. Zwrot będzie wiązał się z dodatkowymi kosztami i nasza tania łazienka przestanie być w tak korzystnej cenie.

Biała armatura – razem czy osobno?

Kolejnym ważnym elementem taniej łazienki jest zakup białej armatury. W tym przypadku również warto poświęcić trochę czasu na porównanie ofert różnych sklepów, poszukanie w internecie, czy w outletach.

Dużym ryzykiem jest kupowanie wanny z innej kolekcji niż umywalka, gdyż możemy spotkać się z bardzo różnymi odcieniami bieli. Biel bieli nie równa. Na stosunkowo niewielkiej powierzchni jaką jest nasza łazienka mogą to być bardzo znaczące różnice kolorystyczne.

Co zatem z ekipą remontową?

Jednym z największych wyzwań remontu jest znalezienie idealnej ekipy remontowej. Najskuteczniejsze i chyba najbardziej wiarygodne, jest rozmawianie ze znajomymi, którzy już przeżyli remont. Solidna ekipa to podstawa udanego remont. Dużym plusem jest zobaczenie wcześniejszych realizacji firmy remontowej. Tu pomoc znajomych i rodziny jest bezcenna.

Wysoka cena to oszczędność?

Wbrew pozorom czasami nie można zwracać uwagi na cenę. Kupując urządzenia podtynkowe musimy zwracać uwagę przede wszystkim na jakość. Czasami zakup drogiego urządzenia jest oszczędnością. Na prawdę nie zaoszczędzimy, gdy nasz zestaw podtynkowy po krótkim czasie odmówi współpracy i będziemy zmuszeni do zbijania glazury. Warto w ten sam sposób podejść do baterii.

W taniej łazience wszystko może być bardzo dobrej jakości. Łazienka może być elegancka i stylowa. Podstawą dobrego remontu jest dobry plan, racjonalne podejście do wyzwania, jakim są zakupy oraz nieuleganie emocjom. Tania łazienka nie musi być mitem. Może być łazienką, która jest w naszym domu.

Komentarze

3 komentarze

  1. ineka odpowiedz

    farba śnieżka kuchnia łazienka jest odporna na wilgoć co jest bardzo ważne w urządzaniu / odnawianiu łazienki

  2. enka odpowiedz

    Przy malowaniu łazienki zwróciłbym uwagę, aby farba była odpowiednia, to znaczy do pomieszczeń o podwyższonej wilgotności. Tu polecam Śnieżka Kuchnia Łazienka. Bardzo dobra, ładnie kryje, jest wydajna

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *