Jak z wysypiska śmierci powstał park – Przeczytaj i wyjedź do Brukseli

2019-05-09 8:58:32

 

Przeczytaj artykuł w naszej gazecie, weź udział w konkursie i wyjedź do Brukseli! Dajemy Ci trzecią szansę!

W miejscu składowiska śmieci na osiedlu Smoczka w Mielcu powstaje oaza miejskiej zieleni. Będzie plac zabaw, boisko, park linowy i tzw. ogrody sensoryczne: kolorów, zapachów, doświadczeń. Czy taka idea może się komuś nie podobać?

Okazuje się, że wielu mieszkańców osiedla boi się głośnych imprez, krzyków bawiących się dzieci, bałaganu zostawionego przez wypoczywających i dewastacji parkowej architektury. Są nieufni i niechętni inwestycji, która już za kilka miesięcy będzie otwarta.

Lokalny tygodnik w ramach akcji „Bądź w porządku” zaprosi sąsiadów parku do rozmowy i wspólnego spędzenia czasu wśród zieleni parku i spróbuje przekonać o jego zaletach. Więcej o współfinansowanej przez Unię Europejską inwestycji oraz akcji społecznej, przeczytasz bieżącym numerze naszego tygodnika na stronie 9 w kolejnym artykule z naszego cyklu EUROPAGE.

Tekst o budowie parku miejskiego w Mielcu, dofinansowanej ze środków finansowych Funduszu Spójności Unii Europejskiej, pojawia się dziś w naszej gazecie i 70 innych mediach lokalnych w Polsce. Ta publikacja jest trzecią okazją dla czytelników do wzięcia udziału w konkursie, którego nagrodą jest wspólny z dziennikarzami wyjazd studyjny do Brukseli, podczas którego możliwe będzie poznanie tajników funkcjonowania instytucji i struktur unijnych.

Kampania EUROPAGE i wyjazd do Brukseli to elementy projektu „InForMe 2.0 – Działania informacyjne na rzecz promocji Polityki Spójności w polskich mediach lokalnych” dzięki wsparciu finansowemu Unii Europejskiej w ramach konkursu 2018CE16BAT042 „Wsparcie środków informacyjnych dotyczących polityki spójności UE”. Niniejsza publikacja odzwierciedla wyłącznie stanowisko autora. Komisja Europejska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek użycie zawartych w niej informacji.

Realizatorem projektu są Stowarzyszenie Gazet Lokalnych i Fundacja Rozwoju Demokracji Lokalnej.

Informacje o projekcie

Celem projektu „InForMe 2.0 – Działania informacyjne w zakresie promocji Polityki Spójności w polskich mediach lokalnych” jest przybliżenie mieszkańcom Polski Polityki Spójności poprzez ułatwianie lepszego zrozumienia jej roli we wspieraniu wszystkich regionów UE, zwiększanie wiedzy o projektach finansowanych przez UE i ich wpływie na życie mieszkańców, a także upowszechnienie informacji i zachęcanie do otwartego dialogu na temat polityki spójności, jej rezultatów, jej roli w realizowaniu priorytetów politycznych UE oraz jej przyszłości. Cel ten zostanie osiągnięty poprzez wsparcie produkcji i dystrybucji informacji dot. tego funduszu w 60 mediach lokalnych w Polsce we wszystkich województwach.

Czytelnikom gazet lokalnych proponujemy udział w badaniu potrzeb mieszkańców lokalnej społeczności z nagrodami rzeczowymi. Zwieńczeniem kampanii informacyjnej dla czytelników będzie wyjazd studyjny do Brukseli, podczas którego dziennikarze i autorzy najlepszych prac poświęconych polityce spójności i funduszom unijnym będą mogli zapoznać się z najważniejszymi instytucjami UE oraz poznać tajniki funkcjonowania struktur unijnych.

Źródło finansowania:
Komisja Europejska, Dyrekcja Generalna ds. Polityki Regionalnej i Miejskiej
Konkurs
nr 2018CE16BAT042 „Wsparcie środków informacyjnych dotyczących polityki spójności UE”
Okres realizacji:
12 miesięcy

Projekt „InForMe 2.0 – Działania informacyjne w zakresie promocji Polityki Spójności w polskich mediach lokalnych” realizowany przy wsparciu finansowym Unii Europejskiej w ramach konkursu 2018CE16BAT042 „Wsparcie środków informacyjnych dotyczących polityki spójności UE”. Niniejsza publikacja odzwierciedla wyłącznie stanowisko autora. Komisja Europejska nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek użycie zawartych w niej informacji.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *