Jak znaleźć najlepszą szkołę jazdy?

2018-08-02 8:45:16

Dziś posiadanie prawa jazdy kategorii B dla wielu osób jest po prostu koniecznością. Młodzi rozpoczynają kursy jeszcze przed ukończeniem 18 roku życia, by jak najszybciej odebrać uprawnienia i siąść za kierownicą. Wielu pracodawców wymaga również zdobycia tego dokumentu. W dzisiejszych czasach, które stawiają na mobilność i elastyczność, jest to jedna z kluczowych kompetencji. Jak zatem znaleźć najlepszą szkołę jazdy, która nie tylko pozwoli nam na zdobycie wymarzonego prawa jazdy, ale też rzeczywiście nauczy nas, jak zachowywać się za kierownicą?

 

Doświadczenie

Kiedy zastanawiamy się, jaką szkołę nauki jazdy wybrać, powinniśmy rozważyć taki aspekt jak doświadczenie. Wieloletnia działalność danej firmy daje nam pewność, że mamy do czynienia z doświadczoną kadrą, która miała do czynienia z różnymi sytuacjami w czasie kursów i będzie ona dzięki temu w stanie poradzić sobie nawet z najbardziej problematycznymi kursantami.

Jasne zasady

Podobnie jak w każdej innej sytuacji zrobienie kursu na prawo jazdy jest po prostu skorzystaniem z konkretnej usługi. Warto więc wybierać te firmy, które działają na jasnych zasadach. Jeśli mamy możliwość zapoznania się wcześniej z cennikiem i ofertą danej szkoły jazdy, jak np. http://gazelka.pl/, od razu wiemy, jak przygotowany został kurs. Możemy porównywać ze sobą propozycje różnych szkół jazdy w naszej okolicy, dzięki czemu znajdziemy najodpowiedniejszą dla nas ofertę – tanią i skrojoną na miarę naszych potrzeb.

Wielu instruktorów

Jeśli zależy nam na tym, by znaleźć najlepszą szkołę jazdy, powinniśmy poszukać takiej, w której zatrudnionych jest przynajmniej kilku instruktorów. Będziemy mieć dzięki temu możliwość wyboru takiego nauczyciela jazdy, który najbardziej nam odpowiada. Niektórzy będą preferować bardziej rzeczowy styl prowadzenia kursu, inni nieco luźniejszy sposób podejścia. W czasie kilku pierwszych godzin praktyki na drodze będziemy mogli przekonać się, w towarzystwie którego z instruktorów nasze postępy są największe. Ważne, by każdy nauczyciel jazdy był kompetentny i cierpliwy, dzięki czemu sam kurs stanie się przyjemnością, a jazda samochodem z każdą kolejną wyjeżdżoną godziną będzie sprawiać nam coraz więcej radości.

Opinie kursantów

Jak w wielu innych branżach, również i szkoły nauki jazdy często oceniane są w Internecie. Zadowoleni, a zwłaszcza niezadowoleni kursanci, chętnie wystawiają swoje opinie danej szkole jazdy, zwracając uwagę na pewne jej mankamenty. Warto poszukać wiedzy w sieci na temat konkretnych firm w naszej okolicy. Wiele z nich posiada swoje strony na Facebooku lub w innych mediach społecznościowych, gdzie z łatwością znajdziemy komentarze dawnych klientów.

Z polecenia znajomych

Dokonując zakupów bardzo często korzystamy z porad naszych znajomych. Podobnie w przypadku poszukiwania szkoły jazdy powinniśmy rozpytać naszych bliskich o ich doświadczenia i opinie. Będziemy mieć wtedy pewność, że ktoś chce nam szczerze doradzić. Jeśli jest to osoba, która zna nasz charakter i nasz sposób przyswajania wiedzy, jej rekomendacja może być najlepszym sposobem na znalezienie odpowiedniego miejsca do odbycia kursu.

artykuł partnera

Komentarze

3 komentarze

 1. Racjonalizm Nas Uchroni odpowiedz

  Jakby ode mnie zależało ta strona miałaby co najmniej jedną dużą reklamę na dzień dobry za gruby szmal… Z możliwością zamknięcia… Po nie wiem 10 sekundach…

 2. Victor odpowiedz

  Artykuł sponsorowany? Gazelka the best?

  1. Racjonalizm Nas Uchroni! odpowiedz

   No pewnie, że sponsorowany. Bo niby z czego mieliby się utrzymać? Z tych 600 – 800 sprzedanych gazet? Każdy orze jak może! I wcale im się nie dziwię… Robią dobrą robotę. Tylko ludzie przestali czytać papierowe wydania. Liczy się to co masz na ekranie srajfona czy innej zabawki z dotykowym wyświetlaczem…

   Na logikę! Minimalna pensja to 1500 zł, pracuje ich co najmniej 5 osób czyli same wypłaty to co najmniej 7,5 tys. Do tego dochodzi druk około 1000 zł/ za numer czyli 4 tys. miesięcznie to już masz 11,5 tys. dodaj do tego paliwo, bo trzeba to rozwieść i inne koszta… Wyjdzie miesięcznie koło 20 tys. A zarobek ze sprzedaży będzie równy mniej więcej 8 tys. złotych jeżeli w miesiącu uda im się sprzedać 4 x po 800 egzemplarzy gazety… A gdzie reszta?

   Więc nie czaję skąd takie zdziwienie…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *