Jaka wanna do małej łazienki?

2021-10-21 12:26:47

Mała łazienka nie musi oznaczać rezygnacji z wanny, pod warunkiem, że minimalna przestrzeń przeznaczona na nią to 100 cm długości i 70 cm szerokości. Takie wymiary mają najmniejsze wanny. Wielkość ta może nie zachęcać do spędzania w niej relaksujących chwil, ale takie rozwiązanie ma dużo plusów. Jej przewagą nad kabiną jest możliwość montażu parawanu i posiadania dwa w jednym.

Czy wanna do małej łazienki jest dobrym rozwiązaniem, czy lepiej zdecydować się na kabinę? Czym kierować się przy wyborze? Co oferują producenci?

Wanna- praktyczna i (nie)duża

W przypadku niewielkich pomieszczeń, pierwsze co przychodzi do głowy to mała łazienka z prysznicem. Natomiast miłośnicy wanny, nawet do małego pomieszczenia mogą wstawić wannę, wykorzystując kilka trików.

Wanna jest bardzo praktycznym rozwiązaniem. Nawet jeśli jest mała, świetnie się sprawdzi, gdy w domu są małe dzieci. One lubią się kąpać, pluskać, bawić w wannie. Pozbawianie ich tej przyjemności, może powodować niezadowolenie. A z czym ono się wiąże, wie doskonale każdy rodzic. Poza kąpielą dzieci, wanny świetnie sprawdzają się w praniu ręcznym i namaczaniu dużych rzeczy, jak firany czy koce. Kabiny niestety do tego nie wykorzystamy.

Wanny nie są pozbawione wad. Jedną z nich jest utrudnione wejście dla osób starszych i mających problem z poruszaniem się. Wówczas najlepsza jest kabina z płaskim brodzikiem. Poza tym, kabina to większa oszczędność wody i szybciej bierze się prysznic niż kąpiel w wannie. Tak naprawdę, to każde z tych rozwiązań ma wiele zalet. A wybór zależy od preferencji domowników.

Jak wybrać małą wannę?

Najwięcej małych wanien to te o długości 140 cm. W takiej odsłonie mała łazienka z wanną jest urządzona w wielu domach. Wśród wanien o takiej długości jest duży wybór, a dzięki temu zróżnicowane ceny. Patentem na poszerzenie łazienki jest wnęka. Jeśli istnieje taka możliwość, jest to obecnie bardzo modne rozwiązanie. Sprawdzi się jeśli brakuje jednego czy dwóch centymetrów. Na początek przy wyborze wanny do małej łazienki, w celu selekcji modeli, warto kierować się rozmiarem. Druga kwestia to kształt. Świetną opcją są asymetryczne wanny, które przybierają kształt trójkąta. Automatycznie zwiększa się ich objętość i jest też większa wygoda, mimo że wanna ma 140 cm długości.

Kolejną propozycją jest wanna wolnostojąca. Wśród nich znajdziemy modele od 130 cm długości i 70 cm szerokości, dzięki czemu zmieszczą się również w małych łazienkach. Ich zaletą jest oryginalny design, nie potrzebują zabudowy, a przy tym wpisują się w różne style.

Opcją na zwiększenie przestrzeni w łazience jest wstawienie pralki w zabudowę w kuchni bądź też w szafę w przedpokoju. Dzięki temu być może zmieści się wanna asymetryczna. Wybór wanien jest duży, dlatego jedynym kryterium nie powinien być rozmiar, wanna musi się podobać. W końcu jest najważniejszym elementem łazienki.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *