Jakie sporty dla dzieci?

2018-11-15 4:11:50
Lekarze od dawna alarmują, że problem otyłości wśród dzieci staje się coraz częstszy. Słodkie przekąski, słodzone napoje gazowane, soki zawierające cukier, żywność typu fast food czy produkty wysoko przetworzone – to niektóre z przyczyn tego problemu. Dlatego należy podkreślać, jak ważna jest aktywność fizyczna już w wieku szkolnym, a nawet przedszkolnym. Jakie sporty dla dzieci wybrać? Podpowiadamy kilka rozwiązań.

 

Jak wybrać?

Jeśli nasze dziecko jest wulkanem energii, wszędzie go pełno i nie potrafi usiedzieć w miejscu, warto ukierunkować tę energię w pozytywną stronę i zapisać dziecko na zajęcia sportowe. Czym się kierować przy wyborze? Przede wszystkim należy obserwować dziecko i dopasować aktywność fizyczną pod jego zainteresowania. Dzięki temu unikniemy sytuacji, w której nasza pociecha będzie z niechęcią brała udział w zajęciach sportowych, które w efekcie staną się traumą dzieciństwa. Rozmowa z dzieckiem jest bardzo ważna. To, że nasze dziecko na pewnym etapie swojego życia lubi jakiś sport wcale nie znaczy, że tak musi być. Pomóżmy maluchowi znaleźć to, co będzie sprawiało mu przyjemność i wspierajmy je, gdy nadejdzie chwila zwątpienia. Sport ma być źródłem radości i zdrowia, a nie smutku i rozczarowania.

Piłka nożna

Jedna z najbardziej popularnych dyscyplin wśród chłopców. Co ciekawe, coraz więcej dziewczynek wykazuje chęć grania w piłkę nożną. Ten sport nauczy dziecko rywalizacji, poprawi kondycję, zwinność i refleks. Idealny sport dla dzieci, które lubią biegać i szaleć po boisku. Zapisanie do drużyny piłkarskiej pozwoli poznać nie tylko technikę gry, ale jest to jednocześnie idealna okazja do tego, by dziecko nawiązało nowe znajomości. Takie szkółki piłkarskie często organizują też wyjazdy sportowe, obozy czy półkolonie.

Balet

Opcja wybierana głównie dla dziewczynek, które w trakcie zajęć nauczą się panowania nad ciałem, trzymania prawidłowej postawy ciała oraz nabiorą gracji. Różowe spódniczki i włosy upięte w kok dodają tej aktywności dziewczęcego uroku, co na pewno spodoba się małym baletnicom. Takie zajęcia są jednak wymagające fizycznie, ale jednocześnie uczą samodyscypliny, poczucia rytmu i poprawiają sylwetkę.

Zajęci taneczne

Kursy tańca dla dzieci od wielu lat cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem. Zajęcia taneczne pozwolą dzieciom na wyładowanie nadmiaru energii, poprawią kondycję i nauczą rywalizacji. Do wyboru mamy zajęcia z tańca towarzyskiego, ale też hip-hopu czy tańca nowoczesnego. Szkoły tańca, podobnie jak szkółki piłkarskie, często organizują obozy taneczne.

Karate

Podczas treningów dzieci poznają podstawy karate. To doskonałe ćwiczenia ogólnorozwojowe, które poprawiają nie tylko sprawność fizyczną i koordynację ruchową, ale uczą też koncentracji i samodyscypliny. To dobre rozwiązanie dla dzieci, u których stwierdzono wadę postawy. Dzieci ćwiczące karate poprawią swoją szybkość, wzmocnią mięśnie i nauczą prawidłowych reakcji w trakcie potencjalnego zagrożenia.

Jak zapisać dziecko?

Bardzo często szkoły tańca, karate czy kluby sportowe organizuję lekcje pokazowe, w trakcie których możemy zobaczyć, jak będą wyglądały takie zajęcia. Możemy wybrać się na nie z dzieckiem, by zobaczyć czy wykaże zainteresowanie. Możemy zapisać dziecko w dowolnym momencie lub wtedy, gdy organizowane są zapisy na zajęcia. Koszt takich zajęć jest różny. Czasami oprócz opłacenia samych zajęć, musimy zaopatrzyć dziecko w dodatkowe ubranie – strój do baletu, kimono czy rakieta do tenisa. To dodatkowy wydatek, który czasami przekroczy nasz budżet. Nie musimy jednak rezygnować z planów. Z pomocą mogą przyjść pożyczki pozabankowe w Profi Credit, których spłata może być czasami rozłożona w ratach. Warto sprawdzić jakie pożyczki pozabankowe oferują instytucje, aby wybrać tę, która najbardziej nam odpowiada. Pamiętajmy jednak, że pożyczki pozabankowe mogą nam pomóc, ale jeśli nie chcemy zaciągać takiego zobowiązania finansowego, warto po prostu poświęcić czas dziecku. Jazda na rowerze, zajęcia na basenie czy wspólna gra w piłkę również dostarczy dziecku sportowych endorfin, a czas spędzony razem jest bezsenny.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *