JEZIORO ZEGRZYŃSKIE. Piknik edukacyjny “Bezpieczne wakacje”

2017-06-06 2:37:47

W najbliższą sobotę 10 czerwca nad Jeziorem Zegrzyńskim odbędzie się piknik edukacyjny pod nazwą „Bezpieczne wakacje”. Będzie to akcja zorganizowana przez służby ratunkowe mająca na celu propagowanie bezpiecznych zachowań podczas letniego wypoczynku. Uczestnicy pikniku będą mogli z bliska przyjrzeć się działaniom służb podczas symulowanych akcji. Jedną z nich będzie potrącenie pieszego przez samochód osobowy, a drugą wywrócenie się łódki żeglującej po jeziorze. Fachowcy powiedzą o tym, jak wezwać pomoc, jak prawidłowo postępować z osobami w różnych stanach zagrożenia zdrowotnego i jakich zachowań unikać aby bezpiecznie spędzić wakacyjny wolny czas. Serdecznie zapraszamy!

Każda z instytucji biorących udział w akcji zorganizuje własny namiot edukacyjny. Będzie można zwiedzić stoisko przygotowane przez policjantów z Komendy Stołecznej Policji oraz zobaczyć z bliska radiowóz, którym przyjadą funkcjonariusze  z Komisariatu Policji w Nieporęcie. Ratownicy medyczni będą uczyć zasad udzielania pierwszej pomocy w nagłych sytuacjach, które każdemu mogą się przydarzyć.
Policjanci z Komisariatu Rzecznego Policji będą przestrzegać przed niebezpiecznymi zachowaniami podczas wypoczynku nad wodą. Policjanci udzielą też rad, jak przygotować się do wakacyjnych podróży, a ratownicy górscy – do wędrówek po górach. Z kolei strażacy będą instruować, jak bezpiecznie obchodzić się z ogniem.
W trakcie pikniku przewidziane są liczne atrakcje dla dzieci i dorosłych. Będzie to niebywała okazja, by obejrzeć profesjonalny sprzęt ratunkowy: śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, karetkę, wóz strażacki, łodzie ratunkowe czy quad wykorzystywany przez Górskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe. Organizatorzy przewidują m.in. konkursy, gry edukacyjne, ściankę wspinaczkową.

Termin: 10 czerwca 2017 r. g. 10:00-16:00
Miejsce: Baza Legionowskiego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego – Zegrze Południowe
Organizatorzy: 
– Lotnicze Pogotowie Ratunkowe, 
– Legionowskie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe, 
– Komenda Stołeczna Policji, 
– Szkoła Główna Służby Pożarniczej, 
– Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego „Meditrans” w Warszawie, 
– Górskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe, 
– Zakład Ratownictwa Medycznego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.
Harmonogram:
Symulacje współdziałania służb ratunkowych
godz. 10:30
Potrącenie pieszego przez samochód osobowy 
godz. 12:00 
Wywrócenie łodzi żaglowej na wodzie
Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „Śmigłowiec ratunkowy w oczach dziecka” organizowanego przez LPR: g. 14:00.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *