JIU-JITSU. BJJ w Arenie

2016-10-24 3:11:39

W ostatni weekend Arenę Legionowo okupowali przedstawiciele sportu sztuk walki. W naszym mieście odbywały XII Mistrzostwa Polski w brazylijskim jiu-jitsu (BJJ).

BJJ to sport walki wywodzący się z tradycyjnego jiu-jitsu, zapasów oraz judo. Charakteryzuje się walką w parterze. Nie stosuje się w tym sporcie uderzeń. Oparty jest on głównie na stosowaniu chwytów.

Popularność tej odmiany jiu-jitsu wzrosła, kiedy przedstawiciele tego sportu walki zaczęli odnosić sukcesy w szczególnie modnych medialnie walkach MMA. Polscy zawodnicy BJJ, jeśli chodzi o wyniki sportowe, są znaczącą siłą na arenie europejskiej i coraz śmielej pukającą grupą do czołówki światowej. Ośrodki wiodące w tym sporcie w naszym kraju to Warszawa, Szczecin, Poznań. Od pewnego czasu BJJ można trenować w Legionowskim Klubie Sztuk Walki „Tajfun”.

W legionowskich MP wystartowało ponad 1100 zawodników i zawodniczek z blisko 50 klubów w całym kraju. Jeden z organizatorów imprezy, Kuba Witkowski, określił legionowskie MP jak imprezę udaną, zarówno pod względem sportowym jak i organizacyjnym.

JERZY BUZE

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *