JUDO. Oliwia, Janek, Klara…

2015-12-22 10:34:18

W ostatnią sobotę 19. w Józefowie odbył się turniej judo dla młodych judoków o nazwie „IX Kuźnia Młodych Talentów”. Zawody mają na celu wyłonienie najbardziej utalentowanych zawodników w wieku 7 – 12 lat.

 

Na tegoroczną imprezę przybyło ponad pięćset zawodników z klubów całej Polski oraz zawodnicy z Litwy. Legionowskie Towarzystwo Sportowe działające przy Centrum Szkolenia Policji w Legionowie w zawodach wystawiło reprezentację liczącą 11 zawodników.

W grupie najmłodszej (do 8 lat) najlepiej zaprezentowała się Oliwia Kuźmińska, która zwyciężyła 3 pojedynki i to wszystkie przez ippon (przewrócenie przeciwnika na plecy i utrzymanie na macie przez 20 sek.) zdobywając tym samym złoty medal. W tej samej kategorii wiekowej srebro wywalczył Jan Grzybowski. Wśród starszych dzieci nieźle spisał się debiutant na zawodach (trenujący dopiero od września br.) Jakub Zreda, który uplasował się na piątym miejscu po efektownie wygranych dwóch pojedynkach i dwóch przegranych z bardziej doświadczonymi rywalami. W najstarszej grupie do 12 lat rewelacyjnie spisała się Klara Gessel, która zdecydowanie (podobnie jak jej młodsza koleżanka) przez ippon zwyciężyła w dwóch pojedynkach i zdobyła złoty medal. Pozostali podopieczni trenerów Madleny Kratiuk oraz Anny i Jacka Kuźmińskich uplasowali się poza podium

www.judo-legionowo.pl

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *