Facebook

JUŻ NIC MNIE NIE DZIWI. Urzędnicy na choince dla przedszkolaków

2017-12-24 3:57:22

Tak się składa, że jestem stałym klientem co najmniej kilku urzędów. I jak co roku w grudniu, ciągle odbijam się od zamkniętych drzwi gabinetów albo jak mówią inni zmuszony jestem pocałować przysłowiową klamkę. Niestety to już taka tradycja, w tym czasie niczego nie da się załatwić….

MACIEJ LERMAN
mlerman@tio.com.pl

Okazuje się bowiem, że większość samorządowych urzędników wyższego szczebla ma w zakresie swoich obowiązków odwiedziny w szkołach, przedszkolach i innych tego typu instytucjach. Co tam robią? – Jak się dowiaduję, biorą udział w choince dla przedszkolaków, wigilii dla seniorów, czy innej tego typu imprezie.
Kontakty z mieszkańcami oczywiście są rzeczą ważną, myślę jednak, że jeszcze ważniejsze jest wykonywanie swoich obowiązków i pilnowanie, aby mieszkańcom tym kiedyś żyło się lepiej. Być może nie narzekałbym, gdyby właśnie nie okazało się, że nawet w moim ulubionym urzędzie od dwóch lat leży nie załatwiona prosta wydawałoby się sprawa.
Tymczasem zwierzchnik urzędu, jak informują mnie dwie przesympatyczne panie, które jako jedyne zawsze są na stanowisku, znowu w terenie, na spotkaniu albo innej choince…

ML.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *