Kabina prysznicowa – czym się kierować podczas zakupu?

2017-05-08 1:09:53

Prysznice w dzisiejszych czasach są nieodłącznym elementem wyposażenia łazienki, tym samym eliminują standardowe wanny. Największą zaletą posiadania prysznica jest, czas trwania kąpieli oraz niewielka ilość miejsca jaką zajmuje. Wybierając filigranowy, niewielkich rozmiarów brodzik oraz szklaną kabinę nawet mała łazienka nabiera lekkości i przestronności. Przy obecnym asortymencie dostępnym na rynku stacjonarnym i internetowym zakup odpowiedniego wyposażenia prysznica nie jest łatwy. Na co zwrócić uwagę podczas wyboru prysznica?

Trwałość i wygląd po latach użytku

Szkło

Warto sięgać po produkty najwyższej jakości, które dają nam gwarancje estetycznego wyglądu po latach użytkowania. Powłoka Aquaperle daje nam tą możliwość. Dzięki nowoczesnemu procesowi jej tworzenia, woda ściekając po szkle kabiny nie pozostawia zacieków dzięki czemu unikamy zanieczyszczeń i matowienia się szkła. Po wieloletnim użytku kabina nadal cieszy oko oraz nie szpeci wyglądu naszej łazienki.

Brodzik

Na rynku dostępnych jest kilka kształtów, które dobieramy wedle potrzeb oraz kształtu naszej łazienki. Materiał, z którego wykonany jest brodzik, i taki który najczęściej wybieramy jest akryl.

Najlepiej sięgnąć po taki ze wzmocnioną konstrukcją, wytrzymujący duże ciężary oraz odporny na zgrzybienia. Brodzik powinien mieć dobrą izolację termiczną, akustyczną oraz być łatwym w zachowaniu czystości. Łazienka to pomieszczenie o dużej wilgotności, gdzie nie trudno o grzyby.

Bateria prysznicowa

Na samym początku należy wybrać jaki rodzaj baterii nam odpowiada. Naścienne lub podtynkowe. Kiedy ten wybór mamy już z sobą, zwróćmy uwagę na wykonanie. Baterie zrobione z mosiądzu pokryte chromem będą droższe, natomiast nie ulegną zniszczeniu po kontakcie z wodą oraz unikną korozji.

Bardzo dobre oferty na http://strefalazienek.pl/ – łazienki w każdym stylu.

Nie warto oszczędzać na wyposażeniu łazienki i wybierać produkty najwyższej jakości. Należy zapoznać się z producentami wiodącymi prym na rynku, stawiającymi na jakość oraz dającymi nam gwarancję zadowolenia.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *