Karta Przedpłacona skutecznym sposobem na budowanie lojalności

2016-07-27 2:44:14

Jak pokazują badania rynkowe, o powodzeniu działalności przedsiębiorstwa, wbrew pozorom, wcale nie decyduje ilość klientów. Oczywiście nie pozostaje ona bez znaczenia, jednak dużo ważniejszy okazuje się być ich stosunek do marki, rozumiany jako lojalność klienta wobec danej firmy. To właśnie lojalni klienci generują największe zyski, umożliwiają rozwój działalności i stają się silnym fundamentem w budowaniu pozytywnego wizerunku firmy.

Owa lojalność wyraża się w osobistej więzi klienta z daną firmą, która sprawia, że to właśnie z jej usług lub produktów korzysta, porzucając konkurencyjne oferty. Tworzy ją cały szereg pozytywnych doświadczeń związanych z marką, a jej budowanie jest procesem bardzo długotrwałym, wymagającym silnego zaangażowania przedsiębiorców oraz stosowania odpowiednich metod na jej wzmocnienie. Ważne, aby trudny proces budowania lojalności rozpocząć już od pierwszego kontaktu klienta z produktami i usługami firmy oraz stopniowo pogłębiać wzajemne relacje. Jak to zrobić?

Lojalność wartością najwyższą

Zanim odpowiemy sobie na to pytanie, warto wyjaśnić, co dokładnie składa się na lojalność klientów i dlaczego dążenie do niej powinno stać się kluczowym zadaniem każdego przedsiębiorcy. Na lojalność składa się wiele mniejszych i większych czynników związanych ze stosunkiem klienta do marki. Należą do nich, bezapelacyjnie!, jakość świadczonych usług, jakość obsługi klienta, spełniająca jego oczekiwania i potrzeby, a także zaufanie, którym konsument obdarza wybrane przedsiębiorstwo.

Elementem uzupełniającym wymienione czynniki jest także sposób odbioru przez klienta działalności przedsiębiorstwa, jego stopień zaangażowania we wspólne kontakty. Nie wystarczy tylko pozyskać klienta. Trzeba umieć sprawić, aby pozostał z nami na dłużej – o to sekret sukcesu w biznesie.

Dlaczego lojalność jest ważniejsza od reklamy? Właśnie dlatego, że z jej działania możemy cieszyć się przez długi czas. Lojalność wywołuje osobisty stosunek klienta do firmy, budzi emocje, przywiązanie. Tymczasem reklama nastawiona jest na szybkie zwiększenie sprzedaży i w założeniu pozyskanie nowych klientów, którzy może i zyskują swoje zainteresowanie marką, ale też tracą je równie szybko i bezpowrotnie (zazwyczaj wystarczy promocja nowego produktu konkurencyjnej marki).

W rezultacie niemałe koszty, związane z przeprowadzeniem kampanii reklamowej, często pozostają bez pokrycia, a nawet, jeśli wygenerują przychody, to za jakiś czas ich poziom wróci do stanu pierwotnego. Lojalność wygrywa z reklamą w każdym wymiarze. Warto uświadomić sobie ten fakt, aby uniknąć niepotrzebnych rozczarowań.

Wszystkie aspekty lojalności  

Oprócz nawiązywania i utrzymywania pozytywnych relacji z klientami oraz świadczenia usług na wysokim poziomie, w budowaniu lojalności istotne jest także dogłębne poznanie ich potrzeb i wyjście im naprzeciw, a także nagradzanie ich stosunku do firmy w sposób umiejętny i skuteczny. Nagradzanie w biznesie ma ogromną wartość. Pozwala wyrazić wdzięczność oraz skutecznie motywuje do dalszego korzystania z oferty danego przedsiębiorstwa.

Aby nagroda spełniła swoje zadanie i wspomogła proces budowania lojalności, musi być odpowiednio dopasowana do konsumenta i atrakcyjna dla niego. Jednak jak powszechnie wiadomo, nie tak łatwo spełnić powyższe warunki. Z tego powodu warto wybierać rozwiązania uniwersalne, a jednocześnie skuteczne, które pozwolą na oszczędność czasu i zapewnią wysoką efektywność.

Przykładem doskonale wpisującym się w powyższe schematy jest propozycja przygotowana przez Sodexo w postaci Kart Przedpłaconych – idealnego narzędzia wsparcia biznesu, które może być wykorzystane bez względu na sektor działalności. Ich opracowanie było możliwe dzięki otwartości firmy na wymianę doświadczeń pomiędzy pracownikami, w myśl zasady „know – how”, oraz dzięki wybieraniu nowoczesnych, innowacyjnych rozwiązań.

Nie bez znaczenia pozostaje również wieloletnia działalność przedsiębiorstwa w wielu krajach na całym świecie, która zaowocowała nagromadzeniem ogromnego zasobu cennego doświadczenia. Efektem takiego połączenia wiedzy, doświadczenia i umiejętności są między innymi wspomniane Karty Przedpłacone, które pozwalają budować lojalność klientów w sposób skuteczny i wygodny dla samego przedsiębiorcy. 

Lojalność w nowej odsłonie

Karty Przedpłacone, dzięki swojej atrakcyjnej formie, cieszą się wśród klientów ogromnym zainteresowaniem. Szeroka sieć punktów akceptacji oraz wiele zniżek i akcji rabatowych umożliwiają wykorzystywanie zgromadzonych na nich środków w zupełnie dowolny sposób, zgodny z indywidualnymi potrzebami. Korzystanie z Kart Przedpłaconych jest niezwykle wygodne. Każdy klient może sprawdzać stan swojego salda przez Internet lub korzystając z bankomatów.

Wdrożenie Kart Przedpłaconych Sodexo jest także niezwykle korzystne dla samych przedsiębiorców – dzięki niskim kosztom oraz braku opłat logistycznych. Karty można wielokrotnie doładowywać w zależności od potrzeb, a realizacja samego zamówienia trwa zaledwie 48 godzin. Dodatkowym atutem Kart jest możliwość personalizacji ich wyglądu zgodnie z indywidualnymi wymaganiami przedsiębiorcy.

To doskonała forma promocji marki, pozwalająca na budowanie pozytywnego wizerunku firmy. Dzięki zastosowaniu takich rozwiązań, Karty Przedpłacone Sodexo cieszą się wśród przedsiębiorców coraz większą popularnością i są jednym z najskuteczniejszych narzędzi budowania lojalności poprzez nagradzanie klientów.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *