Karuzela przecinanych wstęg oraz obietnic. KRÓTKO I NA TEMAT…

2023-06-09 4:41:24

Co jakiś czas wszyscy mogą poczuć powiew dobroci rządzących. Wtedy przecinają co rusz wstęgi, rozdają prezenty, a jeszcze hojniej rzucają obietnice. Ten powiew, to niechybny znak, że zbliżają się wybory

W naszym mieście na przykład niespodziewanie obwieszczono, że otworzą drugi basen, chociaż przez ostatnie 3 lata władze przekonywały, że druga pływalnia jest niepotrzebna. Pomimo protestów mieszkańców, władze tłumaczyły, że jej nie otworzą, bo jej utrzymanie jest zbyt kosztowne, a poza tym podobno nie było zainteresowania tym obiektem ze strony mieszkańców.

Podobnie jest z rozmaitymi inwestycjami, na które w ostatnich latach nie było pieniędzy. Teraz okazuje się, że pieniądze znalazły się na wszystko, a przynajmniej na wszystkie obietnice. Można jednak podejrzewać, że pomimo hucznych zapowiedzi nie uda się ich wszystkich zrealizować. A powód jest prozaiczny. Brak pieniędzy. Ostatnio już wiele przetargów jak ten na fotowoltaikę na ratuszu, na budowę ronda albo remont ul. Kwiatowej kończyło się bez rozstrzygnięcia, bo oferty wykonawców opiewały na dużo wyższe kwoty niż pieniądze jakie miasto przeznaczyło na te inwestycje.

Nie ma się co łudzić, że obietnice te zostaną w całości zrealizowane. Ale na pewno część z nich zostanie przynajmniej rozpoczęta. Zostanie wbita jakaś pierwsza łopata albo i wiele takich łopat. W końcu każda taka impreza z okazji otwarcia kawałka chodnika, to dobra okazja aby się pokazać, przemówić, zrobić zdjęcie i  przypodobać się wyborcom.

Paweł Szyling

Komentarze

1 komentarz

  1. Zebek odpowiedz

    Romuś widać wyznaje jeszcze archaiczną zasadę że dwa razy coś obiecać to lepiej niż to zrobić

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *