Kettlebells dla kobiet

2018-11-09 12:44:45
Kettlebells, to obciążniki przypominające swoim wyglądem kule armatnie. Wspomniany kształt oraz jeden, zamocowany uchwyt, warunkują najważniejszą cechę produktu (kettlebell sklep) mianowicie położenie środka ciężkości podczas ruchu, poza dłonią ćwiczącego. Dzięki temu odważniki mogą być przyrządem wszechstronnym, a jednocześnie wymagającym odpowiedniej pracy całego ciała.

 

 

Swing – ćwiczenie dla kobiet

Swingiem określane są wymachy obciążnikami, które wprawia się w ruch i odpowiednio ustawia względem swojego ciała. Wymaga to ciągłej pracy nad równowagą i precyzyjnością działania, a także siły i odpowiedniej dynamiki ćwiczeń. Ciężar można trzymać jedną ręką naprzemiennie lub oburącz w zależności od wybranej kategorii treningu.

Kettlebells a kobiece ciało

Kettlebells ze względu na swoją budowę różną od standardowych hantli polecane są kobietom, które pragną zrzucić zbędne kilogramy, zadbać o zdrowe i piękne ciało oraz proporcjonalną sylwetkę, bez niepotrzebnego przerostu masy mięśniowej. Ćwiczenia w tym wypadku powinno się rozpocząć od nauki techniki ruchu. Kształt odważników nie tylko wymaga stosownej pracy mięśni całego ciała dla zachowania odpowiedniego balansu, ale również umożliwia wykonanie kilku, różnych chwytów dłonią. A co za tym idzie, rozszerza listę możliwości przyrządu do zastosowania w treningu. Oczywistą sprawą jest skuteczność w wyrzeźbieniu górnych partii jak ramiona i przedramiona, a także zwiększenie ich siły. Dodatkowo jednak, dzięki połączeniu ruchów obciążnikiem z pracą dolnych części ciała, można ujędrnić i wysmuklić nogi oraz wzmocnić mięśnie odpowiadające za wygląd pośladków. Skuteczność treningu będzie również odzwierciedlać się w ogólnym efekcie odchudzania, bowiem ruch aerobowy odbywa się z zaangażowaniem siły mięśni co wzmacnia metabolizm. Od strony poza wizualnej, trening ogólnorozwojowy wpłynie pozytywnie na koordynację, ogólną sprawność ruchową, odpowiednią stabilizację kręgosłupa oraz wydolność organizmu przydatną podczas wielu, codziennych czynności.

Duży wybór hantli kettlebel znajdziesz klikając tutaj.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *