Kiedy skorzystać z podestów scenicznych?

2018-06-28 10:56:55

Istnieje wiele wydarzeń kulturalnych organizowanych w miejscach, w których montaż stacjonarnych scen i podwyższeń jest niemożliwy lub nieopłacalny. W takich przypadkach doskonale sprawdzają się mobilne modułowe podesty sceniczne, które pozwalają dowolnie kształtować wymiary oraz sposób rozmieszczenia sceny. W artykule prezentujemy, kiedy warto ich użyć, a także jak wygląda ich konstrukcja oraz transport.

Kiedy warto użyć składanych podestów scenicznych?

Składane modułowe podesty sceniczne to doskonałe rozwiązanie w przypadku wszystkich organizowanych cyklicznie lub jednorazowo wydarzeń kulturalnych i eventów. Niezależnie od tego, czy organizowane jest przedstawienie szkolne, konkurs, lokalny festiwal lub festyn, czy wydarzenie kulturalne pod chmurką lub w zadaszonym obiekcie, składane podesty sceniczne sprawdzą się w sposób idealny. Zapewnią one maksymalną funkcjonalność podczas transportu, montażu i przechowywania, a także zaoferują estetyczny i bezpieczny sposób na wyróżnienie osób występujących na scenie.

Składane podesty sceniczne świetnie współgrają z techniką estradową i oprawą sceniczną. Mobilne sceny wykorzystywane są przy organizacji masowych oraz elitarnych imprez, a także przy tworzeniu wszelkich eventów w branży rozrywkowej.

Budowa i montaż składanych podestów scenicznych

Składane podesty sceniczne budowane są z trwałych oraz niezwykle lekkich profili aluminiowych. Na tak skonstruowanej ramie umieszczane są antypoślizgowe i wodoodporne płyty drewniane zabezpieczone przed nasiąkaniem oraz zapewniające wysoką odporność na ścieranie. Standardowo moduły składanych podestów scenicznych mają wymiary: 100 x 100 cm, 100 x 200 cm i 50 x 200 cm. Poza blatami oraz aluminiową konstrukcją podesty wyposażane są w nogi stałe lub nogi teleskopowe, które zapewniają łatwość i uniwersalność montażu w terenie oraz na prostych powierzchniach. Z reguły wysokość składanych podestów scenicznych może być regulowana do wysokości nawet 4 metrów, co zapewni świetną widoczność podczas imprez masowych.

Montaż oraz demontaż modułowych składanych podestów scenicznych nie należy do najtrudniejszych. Zależnie od wielkości tworzonej lub demontowanej sceny może zająć od pół do maksymalnie jednej godziny. W przypadku małych scen bez skomplikowanej techniki estradowej i oprawy scenicznej montaż i demontaż składanych podestów scenicznych może być przeprowadzony bez ingerencji techników. Bardziej złożone w montażu są podesty sceniczne zintegrowane z zadaszeniami, które wymagają odpowiedniej wiedzy i umiejętności specjalnie przeszkolonej do tego ekipy technicznej.

Szukasz atrakcyjnej oferty składanych podestów scenicznych? Sprawdź ofertę producenta BSC System.

Komentarze

1 komentarz

  1. wynajem podestów scenicznych odpowiedz

    Witam. Również posiadam modułowe podesty sceniczne, które wypożyczamy i wynajmujemy na różne imprezy muzyczne i nie tylko. Dysponujemy podestami scenicznymi firmy BSC System Superlight – lekkie, mobilne i bardzo praktyczne. polecam

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *