Kiedy trzeba powierzyć porządki komuś innemu

2017-03-02 4:28:09

Jak wybrać dobrą firmę sprzątającą z Warszawy? Dziś rozwiewamy wszystkie wątpliwości i radzimy, na co zwracać uwagę przy wyborze specjalistów z tej bardzo specyficznej dziedziny. Konkurencja na rynku jest bardzo duża, co ma swoje plusy – bo jest z czego wybierać. Z drugiej jednak strony istnieje większe prawdopodobieństwo, że trafimy na amatorów. Wierzymy jednak, że nikt o zdrowych zmysłach nie pozwoli sobie na zepsucie reputacji. Walka toczy się o zbyt wysoką stawkę.

 

Firmy sprzątające – coraz częstszy wybór

Coraz więcej osób korzysta z usług profesjonalnych firm sprzątających – i nie mówimy już o nich tylko w kontekście dużych firm, ale też klientów indywidualnych. Dzisiejsze tempo życia, okraszone wieloma nadgodzinami spędzonymi w pracy, często utrudnia osobiste wykonywanie wielu obowiązków domowych – w tym sprzątania. Pęd do kariery i rozwijanie ścieżki zawodowej niestety czasem każe iść na kompromisy w tym zakresie. Doby jeszcze nikt nie przedłużył, a odpocząć też trzeba. Być może to szukanie usprawiedliwień, ale taki tok myślenia ma już szerokie grono osób pracujących i trudno się z wieloma z nich nie zgodzić – w końcu dlaczego nie mielibyśmy skorzystać z pomocy specjalistów, którzy nie dość, że zrobią coś za nas, to jeszcze zrobią to dużo lepiej od nas? Po prostu czasem okazuje się, że firma sprzątająca jest w Warszawie wręcz niezbędna.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Dobry usługodawca poradzi sobie doskonale zarówno z mieszkaniem, jak i biurem oraz innymi pomieszczeniami (tak w przestrzeni publicznej, jak prywatnej). Mamy tu na myśli np. klatki schodowe w blokach, hotele, centra handlowe, magazyny, przychodnie, szpitale i szkoły. Dojazd na obrzeża stolicy i do okolicznych miejscowości nie powinien stanowić żadnego problemu. Kompleksowe usługi porządkowania przestrzeni muszą zawsze być elastyczne, dopasowane do potrzeb klientów. Jeśli słyszysz pokrętne tłumaczenia, że czegoś nie da się zrobić, albo jest trudno, powinna ci się włączyć lampka ostrzegawcza. Fachowa firma nie boi się żadnych wyzwań i jest w stanie wykonać swoją pracę szybko i dobrze. Cena też jest istotnym elementem, ale warto pamiętać, że tanio nie zawsze znaczy dobrze.

Usuwanie kurzu i brudu z mieszkań to nie tylko odkurzanie, ale też pielęgnacja mebli oraz sprzętów codziennego użytku, mycie podłóg i prace konserwacyjne, z czego często nie zdajemy sobie sprawy. Kuchnie i łazienki są nie tyle umyte, co wręcz zdezynfekowane. Dbałość o higienę wymaga regularnego i całkowitego pozbycia się bakterii. Firma sprzątająca musi poradzić sobie również z gruntownymi porządkami w zaniedbanych mieszkaniach i domach. Pracownicy muszą wykonywać swoje obowiązki sumiennie i starannie dobierać środki czystości.

Sporym wyzwaniem jest dobre posprzątanie biura. Każdego dnia przebywa tu mnóstwo osób, więc bałagan wcale nie musi być łatwy do okiełznania. Trzeba nadać nowy blask wielu pomieszczeniom, w tym łazienkom kuchniom, magazynom i szatniom. Umiejętnie i starannie należy czyścić sprzęt biurowy, urządzenia elektroniczne, okna i parapety. A to wymaga niejednokrotnie zastosowania specjalistycznych detergentów, o których istnieniu nie mamy nawet pojęcia

Usługi dodatkowe

Nie jest już niczym nadzwyczajnym, że w ofertach firm sprzątających z Warszawy oraz innych większych miast pojawiają się prace dodatkowe. Zalicza się do nich między innymi mycie okien, profesjonalne pranie wykładzin, sprzątanie po remontach czy nawet usługi portierskie! Zdarza się, że klienci zlecają też pielęgnację kwiatów i przydomowych trawników oraz ogródków. Wynoszenie śmieci powinno być w standardzie!

Jak widać wybór dobrej firmy sprzątającej wcale nie musi być zadaniem ponad nasze siły. A jeśli te na co dzień uszczuplone są przez notoryczny brak wolnego czasu, to może warto poświęcić te czynności profesjonalistom? W końcu czas to jedyna rzecz, której nie można dokupić i być może warto go spożytkować przyjemniej, niż szorując kuchenkę?

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *