Kiedy warto zadzwonić do agencji detektywistycznej?

2022-05-10 2:20:29

Agencje detektywistyczne istnieją nie tylko w filmach i serialach. Jest to dynamicznie rozwijający się i coraz bardziej popularny sektor usług.

Oczywiście tego typu firmy zazwyczaj nie rozwiązują tajemnic wielkich zbrodni ani nie ścigają genialnych włamywaczy. Świadczą za to szereg innych usług. W dzisiejszym artykule przedstawiamy kilka częstych sytuacji, w których klienci dzwonią do detektywa.

1. Sprawy rozwodowe

Trzeba powiedzieć jedno. Rozwód nigdy nie jest przyjemny. Natomiast związana z nim sprawa sądowa może przebiegać bardzo różnie. Czasami obydwoje małżonków chce zakończyć związek. W innych wypadkach tylko jedna ze stron składa pozew. W tej ostatniej sytuacji często ma miejsce podejrzenie o zdradę.

Jest oczywiste, że osoba, wobec której kierowane są zarzuty, będzie im zaprzeczać. I tutaj właśnie wkracza agencja detektywistyczna Tajfun Group. Jej pracownicy będą działać wytrwale, ale w granicach prawa. Znajdą dowody na to, że jeden z małżonków zdradza albo zdradził w przeszłości. Częste dowody to zdjęcia danej osoby z kochankiem lub kochankom.

2. Obserwacja osób

Technicznie rzecz ujmując sprawy rozwodowe często zaliczają się również do kategorii “obserwacja osób”. Tego typu śledztwa klienci zlecają również w wielu innych sytuacjach.

Jeden z przykładów to obserwowanie własnych dzieci. Zdarza się na przykład, że rodzice, obawiają się, że ich potomek może nadużywać narkotyków. Z jednej strony zatrudnianie detektywów w tej sytuacji może wydawać się nadmierną opiekuńczością. A z drugiej, osoby, których dzieci już kiedyś były na odwyku, żyją w traumie i stresie do końca życia. Najzwyczajniej w świecie nie chcą, aby ich koszmar się powtórzył.

Zdarzają się też sytuacje, w których zlecenie obserwacji dotyczy przyszłego małżonka. Niestety, ale dla osób zamożnych oszuści i oszustki matrymonialne są zupełnie realnym zagrożeniem. Zanim więc wypowiedzą słowa przysięgi i tym bardziej podpiszą dokumenty dotyczące wspólnoty majątkowej, wolą się upewnić, że celem małżeństwa nie jest tak naprawdę zyskanie kontroli nad ich pieniędzmi.

3. Wykrywanie podsłuchów

Kolejny problem, który może wydawać się bardzo filmowy. Niestety szpiegostwo gospodarcze to zupełnie autentyczny proceder. Aby poznać tajemnice konkurencji, wiele firm skłonnych jest zapłacić specjalistom za zamontowanie podsłuchów.

I pojawiają się one nie tylko w siedzibach wielkich korporacji, ale też w domach prywatnych. Prezesi, dyrektorzy, członkowie zarządu mają w głowach strategie dotyczące rozwoju swoich firm na lata do przodu. Znają też szczegóły opiewających na miliony dolarów kontraktów, które niedługo mają zostać podpisane. We własnych domach zazwyczaj czują się o wiele bardziej bezpiecznie.

Z reguły oczywiście nie zdają dzieciom i małżonkom szczegółowej relacji ze swojej pracy. Niestety jednak może się zdarzyć, że powiedzą jedno słowo tu i jeden szczegół tam. Jeśli ich dom znajduje się pod ciągłym podsłuchem, konkurencja może zebrać dosyć pokaźny zbiór informacji.

Detektywi z agencji Tajfun Group we Wrocławiu posiadają sprzęt do lokalizowania podsłuchów oraz doświadczenie w ich namierzaniu.

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *