KOLARSTWO. 59. Mały Wyścig Pokoju – Sukces Mercedes

2017-05-05 1:56:14

Mercedes Gala, uczennica legionowskiej, Królewskiej Dwójki (Gimnazjum nr 2, klasa II) wygrała 59. edycję Małego Wyścigu Pokoju, organizowanego przez Mazowiecko-Warszawski Związek Kolarski, w kategorii juniorek młodszych. Dwa pozostałe miejsca na podium zajęły klubowe koleżanki Mercedes. Druga była Martyna Jakubiak, a trzecia Zuzanna Sierhej

O młodziutkich kolarkach z nowodworskiego klubu NOSiR BDC informowaliśmy już na naszych łamach kilkakrotnie. Trener Henryk Brożyna wraz ze swymi kolarzami był przed dwoma laty gościem młodzieży ZSO nr 2 w Legionowie, w ramach cyklu spotkań „Na olimpijskim szlaku. To nas kręci” To właśnie w tedy dziewczęta z tej szkoły pozazdrościły chłopakom, łyknęły kolarskiego bakcyla. Obiecujące wyniki, miejsca na podium, przyszły stosunkowo szybko.

Mercedes Gala wygrała klasyfikację generalną juniorek młodszych w czteroetapowej imprezie wspomnianego Małego Wyścigu Pokoj, który zakończył się 3 maja br.. Na szóstym miejscu klasyfikacji generalnej znalazła się inna z uczennic tej szkoły Faustyna Bosacka. Natomiast w klasyfikacji młodziczek na piątym miejscu uplasowała się Natalia Lenart, a w kategorii młodzików Krystian Wajcht był osiemnasty.

Dwa pierwsze etapy 59. Małego Wyścigu Pokoju zostały rozegrane W Ciechanowie. Tam M. gala wygrała jazdę na czas i była druga na etapie ze startu wspólnego. 2. maja w Modlinie-Twierdzy odbył się trzeci etap imprezy i ponownie najlepszą okazała się Mercedes Gala, która na samej „kresce” pokonała swą klubową koleżankę z ucieczki – M. Jakubiak. Finał zwodów miał miejsce następnego dnia w Grodzisku Mazowieckim. Młodziutka legionowianka potwierdziła na tym ostatnim etapie swą supremację, wśród rówieśniczek. W pokonanym polu zostawiła nie Tyl;ko klubowe koleżanki, ale także rywalki ze stolicy, Grodziska mazowieckiego, Goleniowa czy Piaseczna.

Mercedes odbierając nagrodę za zwycięstwo podkreśliła, że jej indywidualny sukces był możliwy dzięki współpracy na trasie z innymi dziewczynami z zespołu. Mie zapomniała też o podziękowaniach dla klubowego trenera, Henryka Brożyny
Brawo i nasze gratulacje!

Jerzy Buze

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *