KOLARSTWO. 700 uczestników wystartowało w LOTTO Poland Bike Marathon w Legionowie

2020-09-08 11:31:59

Przez Legionowo znów przeszła kolarska fala. Cykl wyścigów amatorów na rowerach górskich LOTTO Poland Bike Marathon zawitał już do naszego mista jedenasty raz w historii. Frekwencja ponownie okazała się imponująca. W zawodach organizowanych przez Grzegorza Wajsa wystartowało aż 700 miłośników dwóch kółek

– Na pofałdowanym i pagórkowatym terenie w Legionowie i jego okolicach było wszystko – mówi organizator LOTTO Poland Bike Marathon Grzegorz Wajs. – Techniczne zjazdy i podjazdy, niezliczona liczba wąskich, krętych i malowniczych ścieżek. Prawdziwy raj dla rowerowych maratończyków.

Na dystansie MAX (51 km) nie było mocnych na kolarzy KK Catena Wyszków, którzy w komplecie zajęli miejsca na podium. Wygrał Kamil Kuszmider, przed Łukaszem Góralewskim i Adrianem Kuczyńskim. Wśród kobiet zwyciężyła Katarzyna Ebert (NewAge Fitness SklepRowerowy.pl), wyprzedzając Agnieszkę Gozdek (Lubelska Grupa Triathlonu) i Sylwię Zduniak (Mybike.pl).

Trasę MINI (30 km) najszybciej pokonał Patryk Białek (Kamyk Radzymin MTB Team), który finiszował przed Arturem Sienkiewiczem (Wieliszew Heron Team) i Michałem Dobrzyńskim (Kamyk Radzymin MTB Team). W rywalizacji kobiet triumfowała Katarzyna Radziszewska (MCP Bike Team), przed Malwiną Krzyczkowską (Warszawski Klub Kolarski) i Magdaleną Sobczak (Wieliszew Heron Team).

Uczniowie szkół podstawowych ścigali się na dystansie FAN (9 km). Wśród chłopców wygrał Ignacy Chachuła (LKK Start Tomaszów Mazowiecki), przed Julianem Rogalskim (Ostrołęka) i Michałem Błaszczykiem (Warszawski Klub Kolarski). W gronie dziewcząt zwyciężyła Patrycja Tabor, przed Faustyną Wolak (obie z Warszawskiego Klubu Kolarskiego) i Alicją Surdyk (Kamyk Radzymin MTB Team). W Mini Crossie na terenie Kolarskiego Miasteczka jeździły też dzieci w wieku 2-4 i 5-6 lat.

W klasyfikacji drużynowej OPEN TEAM triumfował KK Catena Wyszków, przed NewAge Fitness SklepRowerowy.pl i Mybike.pl, natomiast w punktacji MINI TEAM wygrał Wieliszew Heron Team, przed Kamyk Radzymin MTB Team i KK Catena Wyszków. W młodzieżowej klasyfikacji zespołowej FAN TEAM najlepszy był Warszawski Klub Kolarski, przed Stajnia Rowerowa InterCars Team i Kamyk Radzymin MTB Team, a w punktacji rodzinnej zwyciężyli Drzewieccy, przed Skurami i Dudkowskimi. (red.)

Więcej na www.polandbike.pl i www.facebook.com/Poland.Bike.Marathon

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *