Facebook

KOLARSTWO. Alan Banaszek mistrzem Europy!

2017-10-27 7:00:29

Alan Banaszek z tatą Bogdanem po berlińskim sukcesie już w koszulce mistrza Europy
Fot. fb Bogdan Banaszek

Alan Banaszek, mieszkaniec naszego powiatu, pochodzący z Wólki Radzymińskiej zdobył na torze kolarskim w Berlinie złoty medal Mistrzostw Europy w wyścigu punktowym. Niespełna 20-letni kolarz reprezentujący barwy polskiej grupy zawodowej CCC Sprandi Polkowice wyprzedził byłego już ME, Duńczyka Niklasa Larsena i niemieckiego kolarza Maximiliana Beyera


To drugi już tytuł ME zdobyty przez Alana. Przypomnijmy, że zdobył on w 2015 roku w estońskim Tartu tytuł mistrza kontynentu juniorów w wyścigu szosowym ze startu wspólnego. W tym roku A. Banaszek pokazywał się już z dobrej strony w rywalizacji z seniorami. M.in. w Tour de Pologne, jego łupem padło też Grand Prix wyspy Rodos.
Alan pochodzi z kolarskiej rodziny. Na rowerze ścigał się jego tata Bogdan, także jego stryj Dariusz Banaszek, który jest obecnie prezesem Polskiego Związku Kolarskiego. Także dwaj jego stryjeczni bracia – Adrian i Norbert to obiecujący kolarze młodego pokolenia. Alan swym sportowym sukcesem w Berlinie sprawił sobie ciut przedwczesny prezent urodzinowy, bo 30 października kończy 20 lat. Nasze gratulacje i jubileusze serdeczności!

Alan Banaszek po sukcesie na berlińskim torze
Fot. fb Dariusz Banaszek

(jb)

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *